CHOVATELSKÁ STANICE IRSKÝCH SETRŮ
IRISH SETTER KENNEL

30. 12. 2016 - ZHODNOCENÍ ROKU 2016

Jak se již stalo mým milým zvykem, i letos bych ráda zrekapitulovala uplynulých 12 měsíců chovatelské činnosti. Rok 2016 byl pro nás z chovatelského hlediska rokem bohatým a přínosným. Hned v lednu jsme prožili jednu z největších a nejdůležitějších událostí celého roku, narodil se u nás dlouho očekávaný a pečlivě plánovaný vrh „B“. Z tohoto vrhu jsme si nechali doma fenečku Betty, která by se (pokud se vše podaří podle našich představ) měla stát pokračovatelkou chovu. Na hodnocení vrhu „B“ je ještě moc brzy, ale všechna štěňata zatím krásně prospívají a od majitelů mi celoročně chodí množství fotografií a milých zpráv.
Výstavně byl tento rok také docela pestrý. O reprezentaci naší chovatelské stanice se zasloužili zejména odchovy z vrhu „A“, oproti tomu naše vlastní psy jsme letos hlásili jen ojediněle. Společné výstavní výsledky všech sedmikrásek nás vyhouply do „TOP pětky“ chovatelských stanic za rok 2016.
I na zkouškách jsme byli vidět, zejména na zkouškách vloh, které letos splnili čtyři odchovánci.
A třešničkou na dortu letošního roku se stalo uchovnění dvou našich pejsků z vrhu „A“ - Lorda a Ralfa. Také náš Dolčí splnil podmínky uchovnění a v nejbližší době by měl být zařazen mezi chovné jedince. I další odchovánci mají skvěle nakročeno, konkrétně Agar, Andy, Maggi a Betty. Budeme držet palce a podporovat majitele, jak jen to půjde. Uvidíme, co nám příští rok v chovatelské práci přinese.
Přejeme všem našim příznivcům, přátelům a majitelům našich odchovánků krásný a úspěšný rok 2017 a hlavně zdraví!!!

irský setr

10. - 11. 12. 2016 DUO CACIB WELS

Myslela jsem si, že výstava Praze bude pro nás letos závěrečná, ale nakonec jsme se rozhodli zakončit sezónu výstav 2016 rakouským Welsem. A bylo to dobré rozhodnutí. Ve Welsu se sešla skvělá rakousko-česko-německá parta. Setrů bylo přihlášeno rozhodně více, než je poslední dobou zvykem na českých výstavách a měla jsem zase možnost podívat se na neokoukané zahraniční jedince. Výsledky Betynky a Dolčího, kteří reprezentovali naši chovatelskou stanici, byly navíc velmi potěšitelné. Betynka skvěle nakročila na rakouského junioršampiona, když vyhrála oba dny třídu mladých, a Dolčímu již také chybí poslední titul k zisku dospělého šampionátu. Příští rok se tedy do Rakouska určitě opět vydáme a už teď se moc těšíme!

SOBOTA, rozhodčí Claudio de Giuliani (I)
Karmino Made Oleander - V1/3, CACA, res. CACIB
Betty Barcley Daisy Rain - V1/3, Jugendbester

NEDĚLE, rozhodčí Andras Korosz (HU)
Karmino Made Oleander - V1/2, CACA
Betty Barcley Daisy Rain - V1/2, Jugendbester

irský setr

18. 11. 2016 - AGAR AKIMBO DAISY RAIN - DKK 0/0

Agar je již pátým jedincem z vrhu "A", který podstoupil rentgen kyčelních kloubů. Výsledek nemohl dopadnout lépe - 0/0 (A/A). Za tento výsledek jsem moc ráda, protože zdraví je u našich miláčků samozřejmě to nejdůležitější.

14. 11. 2016 - DOLČÍ JE ČESKÝ ŠAMPION

Konečně se i náš "ministr", jak mu s oblibou doma říkáme, dočkal a po úspěšném složení zkoušek vloh mu byl přiznán titul Český šampion. Dolčí je pravděpodobně první Karmino odchovánek, který se může pyšnit tímto titulem.

irský setr

5. - 6. 11. 2016 - DUO CACIB BRATISLAVA

První listopadový víkend nás vyrazil na Slovensko reprezentovat odchovánek Agar. V sobotu se nedařilo podle plánu a Agar si odnesl jen výsledek "Výborný 1". Zato v neděli se Agimu dařilo nad očekávání, odnesl si krásný výsledek: výborný 1, CAC, CACIB, BOB, nominaci na Crufts 2017 a v závěrečných soutěžích navíc i titul BIG!!! Agar tak započal cestu za slovenským šampionátem a za titulem interšampion.

irský setr

29. - 30. 10. 2016 - DOUBLE CACIB PRAHA

Dvojvýstava v Praze tradičně zakončuje českou celoroční výstavní sezónu. Letos jsem se rozhodla, že do Prahy vyrazíme a zkusíme přihlásit Betynku už do třídy mladých. Jelikož měla teprve čerstvých 9 měsíců, nepočítala jsem s žádným úspěchem, ale šlo mi spíš o to, aby si vyzkoušela atmosféru velké výstavy a kryté haly. O to víc mě překvapily naše krásné výsledky, kterých se nám podařilo po oba dva dny dosáhnout. Betynka se chovala po oba dny na výstavě zcela suverénně, předváděla se s radostí a elánem, přesto byla v kruhu dostatečně ukázněná. Žasla jsem nad tím, kam se podělo to opatrné štěňátko, které jsme s sebou přivezli a kde se najednou vzala ta sebevědomá setří slečna, která se chovala jako naprostý profík.
Na sobotu byl přihlášen také Dolčí - hlásila jsem ho původně na italského rozhodčího, toho nám ale nakonec změnili a oba dva dny posuzoval irské setry manželský pár z Irska. Výsledky naší dvojice tedy dopadly takto:

SOBOTA, rozhodčí Austin Long-Doyle (IRL)
Karmino Made Oleander - V1, CAC
Betty Barcley Daisy Rain - V1, CAJC, BOJ, Junior BIG III

NEDĚLE, rozhodčí Ann Long-Doyle(IRL)
Betty Barcley Daisy Rain - V1, CAJC, BOJ

26. 10. 2016 - MÁME DRUHÉHO CHOVNÉHO PSA!!!

Po svém bráškovi Lordovi splnil podmínky chovnosti také Ralf - Almost Picasso Daisy Rain. Mám velkou radost, děkuji rodině Renčových za skvělý domov pro našeho odchovánka a věřím, že se s Ralfíkem sem tam potkáme na nějaké výstavě, kam se přijede ukázat případným nevěstám. Ralfík dostal na počest chovnosti také svou vlastní stránku v sekci "Naši psi".

16. 10. 2016 - ZKOUŠKY VLOH KLATOVY

V neděli jsme se vydali s Dolčím a s Betynkou za Klatovy do Dlažova na zkoušky vloh. Je to přesně 5 let, co Daisinka v téže honitbě OMS Dlažov složila podzimní zkoušky a splnila tak poslední podmínku pro zařazení do chovu. Tak jsme si říkali, jaké by to bylo hezké, kdyby se alespoň jednomu z našich psů na stejném místě také zadařilo. A štěstíčko při nás stálo. Betynka si pod mým vedením vyběhala I. cenu a 214/4 bodů. Troufám si tvrdit, že na 9ti měsíční holčičku je to krásný výkon a jsem na ni nesmírně pyšná! Máme ale pořád co zlepšovat a věřím, že příští rok bude Betynka podávat výkony ještě lepší. Dolčí si pod vedením Romana vyběhal ještě o jeden bodík navíc, získal celkově 215/4 bodů, splnil všechny limitní známky a tím i poslední podmínku, aby mohl být zařazen mezi chovné psy!!! Na zkouškách se sešlo celkem 5 irských setrů, všichni jsme si navzájem drželi palce a celý den panovala velmi přátelská atmosféra. Děkuji OMS Klatovy a MS Dlažov za krásně uspořádané zkoušky.

irský setr

14. 10. 2016 - PŘIJEL SE ZA NÁMI PODÍVAT BONBÓNEK

Měli jsme velikou radost, když jsme se dozvěděli, že za námi dorazí na návštěvu Bon (BonBon Daisy Rain) s páníčky. Strávili u nás příjemné 2 dny. Bon s naší Betynkou se spolu úžasně vyřádili. Na fotky ze společné procházky se opět můžete podívat v galerii.

irský setr

08. 09. 2016 - MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

V obvyklém podzimním termínu se opět konala mezinárodní výstava v Budějovicích. Jsem ráda (a doufám, že by se to mohlo stát milým zvykem), když se na tuto "domácí" výstavu přihlásí nějaký náš odchovánek. Tentokrát byli dokonce tři! Ve třídě otevřené se utkali bráškové Agar a Ralf. Agárek už je zkušený výstavní matador, opět se předvedl v nejlepší kondici a zaslouženě si se svou handlerkou Šárkou odnesli titul CAC a res. CACIB. Bráška Ralfík byl oproti tomu na výstavě úplně poprvé, po letní přípravě na zkoušky byl spíše v pracovní než výstavní kondici, ale i přes mírnou absenci kožíšku si se svou handlerkou Kačenkou vyběhali titul res. CAC. Ralfík tak splnil poslední podmínku pro uchovnění!!! Jako třetí naší CHS reprezentovala malá Becinka - fenečka ve řídě dorostu. Také pro ni i pro paničku to byla výstavní premiéra. Becinka si odnesla známku "nadějná". Všem majitelům moc gratuluji, děkuji za reprezentaci a doufám, že se budeme na výstavách potkávat i v příštím roce.
Agar Akimbo DAISY RAIN "Agar" - V1, CAC, res. CACIB
Almost Picasso DAISY RAIN "Ralf" - V2, res. CAC
Bacardi DAISY RAIN "Beci" - naděná

irský setr Agar Akimbo DAISY RAIN "Agar"

01. 09. 2016 - NAVŠTÍVILI JSME RALFÍKA

S majiteli Ralfíka (Almost Picasso Daisy Rain) jsme se domluvili, že jim ho před výstavou pomůžu upravit a připravit na výstavu. Při té příležitosti jsme s Romanem naložili i obě setří holky a vypravili jsme se k Renčovým na návštěvu. Užili jsme si krásnou odpolední procházku a udělali jsme z Ralfíka fešáka. Setří smečka si společné běhání náramně užila a my jsme měli spoustu času popovídat si, jak jinak především o našich rezavých kamarádech. Na fotky ze společně strávené soboty se můžete podívat v galerii.

irský setr

24. 09. 2016 - NVP BRNO

Na národní výstavě v Brně se představili již zástupci z našeho vrhu B - dorostenci Andy (Black Jack Daisy Rain) a Bruno (Bruno Mars Daisy Rain). Oba kluci si odnesli od pana rozhodčího Šimka velice hezké posudky a já doufám, že to majitele bude motivovat k výstavnictví i do budoucna. Oba kluci na to určitě kvality mají.
Black Jack DAISY RAIN - velmi nadějný 1
Bruno Mars DAISY RAIN - velmi nadějný 2

04. 09. 2016 - LOVECKÁ SEZÓNA ZAČALA

Letošní loveckou sezónu jsme zahájili honem na kachny v našich oblíbených Martinicích.

irský setr

06.08.2016 - RALF ÚSPĚŠNĚ SLOŽIL ZKOUŠKY Z VODNÍ PRÁCE

Almost Picasso DAISY RAIN "Ralf" úspěšně složil Speciální zkoušky z vodní práce (SZVP) v I. ceně (88 bodů). Majitelům moc a moc gratuluji! Ralfík je naším prvním lovecky upotřebitelným odchovánkem a těší mne, že prokazuje loveckou šikovnost po mamince.

01.08.2016 - MÁME PRVNÍHO CHOVNÉHO PSA !!!

Amore Mio DAISY RAIN alias Lordík je od nynějška chovným psem. Poté, co splnil všechny potřebné podmínky k uchovnění, byl zařazen do kartotéky chovných jedinců Českého pointer-setter klubu. Silvi a Vláďo, moc děkuji, že jste to dokázali a že jsem občas při nějakém tom úspěchu mohla stát po Lordíkově boku. Lord se tedy od této chvíle těší na případné nevěsty a na počest dostal svou vlastní stránku.

irský setr

16.07.2016 - NVP MLADÁ BOLESLAV

Agar Akimbo Daisy Rain "Agar" - V1, CAC Agárek opět zabodoval se svou dvorní handlerkou Šárkou a od přísného rozhodčího pana Václavíka obdrželi krásný posudek a dalšího CACe do sbírky. Vítězem plemene a následně i celé výstavy se stal Daisinky překrásný bráška Dykoušek. Jsme na rodinu náležitě pyšní!

09.07.2016 - NÁVŠTĚVY NAŠICH ŠTĚŇÁTEK

Jak nám to čas a možnosti dovolí, rádi navštěvujeme odchovánky a jejich páníčky. Byli jsme tedy nadšení, když jsme se dozvěděli, že budeme na pár dní hlídat fenečku Bonnie a následně jejího brášku Bruna. Výlet na Moravu jsme zase spojili s návštěvou Andyho (Black Jack) a cestou domů jsme se v Jindřichově Hradci zastavili za Tharou (Billie Jean). Jsme šťastní, když vidíme, že štěňata prospívají, krásně rostou a je o ně v jejich rodinách s láskou pečováno. Doplnila jsem naši galerii o nějaké obrázky z těchto návštěv.

irský setr
Betty a Bruno

18.06.2016 - MVP BRNO

Agar Akimbo Daisy Rain "Agar" - V2/3, res. CAC

irský setr

15.06.2016 - DAISY OSLAVILA 6. NAROZENINY

Naše sedmikráska, čarokrásná, slunce moje, ale také čarodějnice nebo Dejzice, Dejzulák, cikadela, Líza, buchtice... oficiálně Artemis Elimar Doubrava alias Daisy oslavila své šesté narozeniny. Přejeme ti, Daisinko, všechno nejlepší a buď stále tak úžasná osobnost jako dosud!!!

irský setr

11.06.2016 - NVP KLATOVY

Jsem ráda, že nás osud letos opět zavál do Klatov na výstavu. Roman dostal opět nabídku natáčet průběh výstavy a tak jsem si řekla, že pojedou psiska s námi. Přihlásili jsme Dolčího a Betynku. Na výstavě jsme se opět potkali se Silvou a Vláďou "Lordíkovými" a dalšími kamarády. Výsledky naší smečky byly překrásné a udělaly mi velkou radost. Zejména Dolčí zazářil. Asi se snažil, abychom ho brali na výlety častěji. Také Betynka mě velmi mile překvapila, protože zažila poprvé atmosféru kryté haly, kde probíhaly závěrečné soutěže, a běhala bez jediné známky strachu či nejistoty jako profík. Svým roztomilým předvedením asi zapůsobila na paní rozhodčí, která nás vybrala mezi spoustou krásných štěňátek na 3. místo v závěrečkách. Betynka tak tímto krásným výsledkem zakončila svou "štěňátkovskou" kariéru a uvidíme, jak se jí bude dařit v budoucnu. Výsledky naší smečky tedy dopadly takto:
Amore Mio Daisy Rain - V1, CAC
Betty Barcley Daisy Rain - velmi nadějná 1, 3. nejkrásnější štěně výstavy!!!
Karmino Made Oleander - V1, CAC, Národní vítěz, BOS a 1. místo v junior handlingu starší kategorie s Lucíí Běhalovou

irský setr

05.06.2016 - KLUBOVÁ VÝSTAVA KONOPIŠTĚ

Na této výstavě se předvedli panu rozhodčímu Wojciechu Burskemu z Polska 3 z našich odchovánků:
Amore Mio Daisy Rain - výborný 1, CAC
Anna Maria Daisy Rain - velmi dobrá
Betty Barcley Daisy Rain - velmi nadějná 1, nejkrásnější štěně výstavy!!!

irský setr

21.05.2016 - MVP WIESELBURG

Po roční pauze jsme přihlásili na výstavu Dolčího. Už dlouho jsem se neviděla se svými rakouskými přáteli a tak jsme se vypravili do našeho oblíbeného Wieselburgu. Vtipné bylo, že na výstavu bylo přihlášeno i několik našich českých kamarádů, kteří dostali stejný nápad jako my, a tak bylo v Rakousku veselo. Dolčí ani po roční pauze nezapomněl, jak se má předvádět, a v kvalitní konkurenci, která se do Wieselburgu sjela, obdržel moc hezký posudek a ocenění V1, CACA, res. CACIB (CACIB). Započal tak cestu za rakouským šampionem a interšampionem. Uvidíme, zda se nám podaří alespoň jeden z titulů v budoucnu dokončit.

irský setr

07.05.2016 – ÚSPĚŠNÝ DEN PRO NAŠE ODCHOVÁNKY

Zatímco my jsme si užívali slunného dne na výstavě ve Slavkově, tři „stateční mušketýři“ z vrhu „A“ bojovali ten samý den na zkouškách vloh. Zkouškové štěstí se rozhodli vyzkoušet Agar, Maggi a Lord a musím s potěšením konstatovat, že stálo u všech třech. Skoro jsem se neubránila slzičkám radosti, když téměř současně začaly chodit krásné SMS informující o úspěchu. Všichni tři odchovánci splnili zkoušky vloh v I. ceně!
Agar Akimbo Daisy Rain – 209/4 bodů, I. cena
All In One Daisy Rain – 209/4 bodů, I. cena
Amore Mio Daisy Rain – 198/4 bodů, I. cena

Ještě jednou posíláme všem majitelům velikou gratulaci a děkuji za reprezentaci!

irský setr

07.05.2016 – KLUBOVÁ VÝSTAVA SLAVKOV U BRNA

Druhý květnový víkend se konala ve Slavkově u Brna nejkrásnější výstava v roce, klubová výstava Moravskoslezského klubu anglických ohařů. Tato tradiční výstava je specifická zejména krásným prostředím slavkovského zámku a také kvalitními zahraničními rozhodčími, kteří přijedou na tuto výstavu každoročně posuzovat.
Naši chovatelskou stanici letos reprezentovali dva benjamínci z vrhu „B“. Fenečka Betty Barcley a pejsek Berry White. Oba dva si zaběhali ve třídě štěňátek a obdrželi na svůj věk velice krásné posudky od anglické rozhodčí paní Evy Ciechonské.
Ve Slavkově se celkem představilo neuvěřitelných 55 irských setrů, kteří přijeli z nejrůznějších koutů Evropy. Byla to nádherná podívaná a každému příznivci setrů doporučuji minimálně jednou tuto perfektně zorganizovanou akci navštívit.
Pro nás byla výstava velkým zážitkem také proto, že si na ní dali dostaveníčko 4 štěňátka z našeho vrhu „B“. Kromě již zmiňované Bettynky a Berryho se přijel ukázat také Andy (oficiálně Black Jack) a Bruno Mars „Bruno“. Štěňata se spolu skvěle vyřádila a majitelé si vyměnili zážitky a zkušenosti se svými svěřenci. Na závěr jsme udělali spoustu společných fotografií, na kterých nám zapózoval i tatínek béčáků Zaki. Veliká gratulace letí na Slovensko, jelikož Zaki se stal vítězem celé výstavy. Obrázky z posuzování i ze společného focení našich psích dětí můžete zhlédnout v naší galerii.

irský setr

01.05.2016 – SPECIÁLNÍ VÝSTAVA CHRŽÍN

V Chržíně se na prvního máje konala Speciální výstava setrů a pointrů pořádaná Českým pointer a setter klubem. Ačkoliv jsme žádného z našich psů nehlásili, rozhodli jsme se, že se zajedeme na výstavu podívat a rádi uvidíme po dlouhé době kamarády a známé. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že je na výstavu přihlášen náš odchovánek Lordík. Majitelka Silva mě poprosila, zda bych jim Lordíka nepředvedla, s čímž jsem s radostí souhlasila. Lordík se paní rozhodčí Svatoňové se zřejmě velmi zalíbil, jelikož mu zadala titul CAC, Vítěz speciální výstavy a BOS.

irský setr
Amore Mio Daisy Rain

23.04.2016 – MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

Budějovická výstava je pro mě po těch mnoha letech, kdy jsem jí snad ani jedinkrát nevynechala, srdeční záležitost. Letos jsem opět dostala příležitost podívat se na výstavu „z druhé strany“, tedy nikoliv jako vystavovatel, ale jako vedoucí kruhu. O své zkušenosti s posuzováním se se mnou podělil srbský rozhodčí Siniša Pavlović a spolupráce s ním pro mne byla milým zážitkem a zkušeností.
Na tuto výstavu byli přihlášeni 2 naši odchovánci, pejskové Agar a Lord, kteří se utkali ve třídě otevřené. Jejich výsledky mě velice potěšily:
Agar Akimbo Daisy Rain „Agar“ – V1, CAC, res. CACIB
Amore Mio Daisy Rain „Lord“ – V2, res. CAC

irský setr
Agar Akimbo Daisy Rain

13.3.2016 - ÁČÁCI SLAVÍ DRUHÉ NAROZENINY

Dnes je to na den přesně 2 roky, co se u nás narodil náš první vrh štěňátek. Všichni odchovánci zatím krásně prosperují a dle slov jejich majitelů jim dělají jen a jen radost. Přeji Vám, milí áčáci, všechno nejlepší, hodně zdraví a spoustu vitality a setřího optimismu do nadcházejících let!!!
Za všechny vybírám ilustrativního Axíčka (Absolutely First DAISY RAIN), od kterého dorazily krásné fotky.

irský setr

12. 3. 2016 - ŠŤĚŇÁTKA JDOU DO SVĚTA

Dva měsíce utekly jako voda a štěňátka se nám začínají pomalu rozutíkat do světa. Věřím, že se nám pro ně podařilo najít jen ty nejlepší domovy, kde o ně bude s láskou pečováno. Pevně doufám, že o některých štěňátkách v budoucnu snad ještě uslyšíme.

irský setr

28. 2. 2016 - MĚLI JSME MILOU NÁVŠTĚVU

Štěňátkům je téměř 7 týdnů a přijela se na ně podívat až ze Slovenska jejich druhá "babička" Bronka. Užili jsme si skvělý víkend a Bronka nám pomohla s focením těch našich neposedných rezavých ďáblíků. Děkujeme Broni a Miro za skvělou návštěvu!!!

irský setr

15. 2. 2016 - ALMOST PICASSO DAISY RAIN - DKK 0/0!!!

Skvělá zpráva přišla od majitelů Ralfíka, který podstoupil vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů. Výsledek: DKK 0/0. Ralf je tak čtvrtým vyšetřením štěňátkem z vrhu. Mám velikou radost.

6. - 7. 2. 2016 - DUO CACIB BRNO

Na této každoročně hojně obsazované dvojvýstavě se letos ukázali 2 z našich odchovánků: fenka Maggi a pes Agar. Nevedli si v zahraniční konkurenci vůbec špatně:

6. 2. 2016
Agar Akimbo DAISY RAIN - V1, CAC
All In One DAISY RAIN - VD2

7. 2. 2016
Agar Akimbo DAISY RAIN - V2, res. CAC
All In One DAISY RAIN - V2, res. CAC

Děkuji majitelkám za prezentaci a gratuluji k výsledkům!

13.01.2016 - ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ

Dne 13. ledna brzy z rána přišla na svět naše toužebně očekávaná štěňátka. Daisy přivedla na svět 7 pejsků a 5 feneček. Všech 12 štěňátek zvládla porodit v rekordním čase 5 hodin! Opravdu smekám klobouk před naší supermaminkou, která od první vteřiny zvládá vše na výbornou. Štěňátka zatím krásně prospívají. V galerii již najdete první fotky těch našich krásných mahagonových myšáků.
Všechna štěňátka jsou již rezervovaná!

irský setr

09.01.2016 - HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO

První letošní výstavě neodolali 2 z našich odchovánků: pejsek Agar (Agar Akimbo) a fenka Maggi (All In One). Oba reprezentovali naši chovatelskou stanici moc hezky. Radost nám udělal zejména Agar, který se konečně předvedl tak, jak se na pořádného fešáka sluší, a zaslouženě si se svou handlerkou Šárkou odnesli známku výborná a také titul CAC. Doufám, že to je pro tohoto pejska jen slibný začátek. Fenka Maggi už se panu rozhodčímu nelíbila tolik jako bráška, a tak to tentokrát od pana doktora Šimka stačilo pouze na "velmi dobrou." Přesto mi obě štěňata udělala radost.

irský setr Agar Akimbo

05.01.2016 - OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2015

Tak, jak už se stalo zvykem, chtěla bych opět sepsat malou rekapitulaci celého uplynulého roku. Rok 2015 byl pro naši chovatelskou stanici poměrně klidný. Dali jsme si oddych od velkého množství výstav a zúčastnili se jen několika málo vybraných akcí, kde oba naši zrzounci moc hezky uspěli. Daisy byla letos v úžasné kondici a i na těch málo výstavách ukázala mladším fenkám, že rozhodně ještě nepatří do starého železa, ba naopak. Dolčí se také prezentoval dobře, u tohoto rošťáka bych vyzdvihla úspěch na krajské výstavě na Hluboké, kterou ten náš troškař vyhrál rovnou celou. Zkouškám jsme se letos nevěnovali, a tak jsme měli oproti jiným rokům poměrně klidné léto, které jsme v tropických teplotách strávili naprosto celé u vody. Na podzim nám začala velice oblíbená sezóna honů. Nejprve na kachny a později na bažanty. Daisinka si bažantů moc neužila, jelikož se nám uprostřed sezóny začala hárat. O to víc dostal šanci pracovat Dolčí. Ale abych nezapomněla, letošní rok byl také ve znamení našich odchovánků "áčáků", kteří už se začali prezentovat na výstavách a někteří také na zkouškách. Měli jsme možnost pár odchovánků na krátkou dobu také hlídat, takže jsem dostala skvělou možnost poznat blíže také jejich povahy. Jsem s vrhem spokojená. Uvidíme, co ukáže budoucnost. Zatím mají "naše děti" všechno před sebou. A co je hlavní, za celý uplynulý rok nás nepotkala žádná svízel v podobě nemoci nebo úrazu, také dědeček Dor se ve svých 11 a půl letech stále těší vynikajícímu zdraví a elánu, což je pro mě ze všeho nejdůležitější. Nyní už jsou pro nás tématem číslo jedna naše toužebně očekávaná štěňátka, která by Daisinka měla přivést na svět v polovině ledna a na která se všichni už moc těšíme. Přejeme vám všem úspěšný a pohodový rok 2016!

irský setr

ROK 2015 ->

Fotografování psích výstav, tvorba webových stránek pro chovatele, návrhy grafik pro plánované vrhy - Eva Černohubová