CHOVATELSKÁ STANICE IRSKÝCH SETRŮ
IRISH SETTER KENNEL

Můj příběh s irskými setry začal v roce 2004, když mi bylo 16 let. Po náhlém odchodu našich dvou jezevčic bylo brzy jasno, že rodina nezůstane bez psa. Za všechny tehdy rozhodl táta, který vybral jako nástupce irského setra, svou dávnou lásku. I přes mé protesty, že setra nechci, přišel v srpnu 2004 Dor z Hosteckých vrchů. Zamilovala jsem si ho okamžitě. Společně jsme objevovali kouzlo výstav, myslivecké kynologie a díky pomoci chovatele Honzy Drozda (CHS Z Hosteckých vrchů) se nám nakonec Dora podařilo uchovnit. V českém chovu zanechal nesmazatelnou stopu, bylo po něm odchováno 13 vrhů. Je to právě Dor, kterému vděčím za vše. To on mě naučil milovat irské setry!!!
Po několika letech jsem začala přemýšlet nad pořízením setří holčičky, budoucí zakladatelky chovu. A tak po téměř dvou letech vybírání a hledání „té pravé“ padla volba na fenku Artemis Elimar Doubrava „Daisy“. Daisy splnila veškerá moje očekávání a už v 16 měsících splnila podmínky chovnosti. Je pro mě natolik výjimečnou fenou, že jsem se po ní rozhodla pojmenovat i svou chovatelskou stanici, která vznikla v roce 2011 – DAISY RAIN (déšť sedmikrásek).
V roce 2013 jsem si importovala z Litvy z proslulé chovatelské stanice vysněného setřího chlapečka jménem Karmino Made Oleander. Doufám, že podědí kvality svých rodičů a uplatní se v chovu.
Všichni naši psi mají kromě výstavní a pracovní kariéry především roli rodinných společníků. Od mala je socializujeme jak je to jen možné. Jsou součástí našeho života, a proto se snažíme brát je všude s sebou – na výlety, na dovolenou, do restaurací… Největší odměnou je pro nás pochvala, ať už přijde odkudkoliv, že máme úžasně vychované psy.
Mým chovatelským cílem je odchovávat štěňátka zdravá, krásná, povahově vyrovnaná a vybírat jim ty nejlepší budoucí majitele. Nečekejte u nás štěňátka každý rok! Chováme pro radost, nemnožíme pro peníze. Denně jsem v kontaktu se zahraničními chovateli, odkud čerpám rady a nové zkušenosti. V chovatelské práci je stále co se učit!
Pokud vás irský setr zaujal, jste tady na správné adrese. V případě jakýchkoliv dotazů se na mě můžete kdykoliv obrátit.

Hana Bočková
CHS DAISY RAIN

Fotografování psích výstav, tvorba webových stránek pro chovatele, návrhy grafik pro plánované vrhy - Eva Černohubová