CHOVATELSKÁ STANICE IRSKÝCH SETRŮ
IRISH SETTER KENNEL

31. 12. 2017- ROK 2017 UTEKL JAKO VODA

Opět je tu konec roku a s ním i hodnocení a bilancování toho, co všechno přinesl, co se povedlo nebo naopak nevyšlo podle našich představ. Pro chovatelskou stanici Daisy Rain byl rok 2017 mimořádně úspěšný a bohatý na zážitky. Setří populaci jsme v dubnu obohatili o 12 přírůstků našeho vrhu C, které spokojeně řádí ve svých rodinách. Výstavy naše odchovy dobývaly více než statečně a všechny jejich úspěchy přinesly neuvěřitelný výsledek: chovatelská stanice DAISY RAIN se stala výstavně neúspěšnější CHS irských setrů roku 2017! Několik našich odchovánků se ukázalo také na zkouškách. Když jsem vloni psala, že čtyři jedinci mají nakročeno k chovnosti, tak mohu nyní, o rok později, s hrdostí oznámit, že tři z nich již podmínky splnili (Agar, Andy, Betty) a Magisce chybí jen malý krůček. A navíc přibyli letos i další adepti: fenečka Anna Maria, Belgian Praline či pejskové Black Jack, Berry a Bruno. Držím palce, ať se poslední chybějící krůčky v příštím roce podaří splnit! Pejsek Ralf (Almost Picasso Daisy Rain) se stejně tak jako náš Dolčí letos radovali ze svých prvních potomků. Oba dokonce hned dvakrát. I lovecká sezóna byla letos nesmírně bohatá a doprovázeli nás na ní všichni naši psi, včetně nejmladší Betynky. Dor, nejstarší člen naší smečky se pořád těší dobrému zdraví a skvělé péče u mých rodičů.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem majitelům našich odchovánků za trvalý kontakt a úžasnou péči o naše čtyřnohé děti. Za chovatelskou stanici Daisy Rain vám všem přejeme krásné prožití Vánoc a šťastný vstup do nového roku!

Hanka & Roman

irský setr

15. 12. 2017 – VÝSTAVNÍ SEZÓNA 2017 JE ZA NÁMI

Ačkoliv pro nás výstavní sezóna skončila až na začátku prosince v rakouském Welsu, tu českou ukončila jako tradičně pražská listopadová dvojvýstava. Když se ohlédnu za celým rokem zpátky, zjišťuji, že kromě jedné absence nás na každé národní či mezinárodní výstavě letošního roku v České republice reprezentoval jeden nebo více odchovánků. Všichni dohromady se zasloužili o neuvěřitelně krásný výsledek: Chovatelská stanice DAISY RAIN se stala výstavně neúspěšnější CHS roku 2017!
Výsledky všech českých výstav, tzv. SETRA ROKU už několikátým rokem poctivě zpracovává náš kamarád Martin Houda (CHS Red Joker) a za to mu patří velký dík! V soutěži jednotlivců se v první desítce umístili 3 zástupci naší chovatelské stanice. Betty Barcley byla druhou nejúspěšnější fenkou, Black Jack druhým nejúspěšnějším pejskem a Agar Akimbo třetím nejúspěšnějším pejskem.

I v soutěži chovatelských stanic jsme letos zaznamenali nemalé úspěchy:
• NVP Brno – 1. místo
• MVP ČB jaro – 3. místo
• KV Konopiště – 1. místo
• MVP ČB podzim – 2. místo
• MVP Tulln – 3. místo

Betynka s Dolčím zářili také v soutěžích o nejkrásnější pár:
• MVP Praha jaro – 1. místo
• NVP Klatovy – 1. místo
• MVP Praha podzim – 1. místo

Chtěla bych moc poděkovat všem jedincům a zejména jejich majitelům, kteří se na tomto krásném úspěchu podíleli. Bez vás všech by to nebylo možné. Výše uvedené úspěchy, jsou, jak doufám, alespoň malým odrazem toho, že se snad jako chovatelka ubírám správným směrem. Příští rok budeme mít rozhodně co obhajovat, už se na to moc těším.

7. 12. 2017 – BERRY WHITE - DKK A/A !!!

Berry podstoupil ve svých 23 měsících vyšetření na dysplazii kyčelního a loketního kloubu. Výsledky nemohly dopadnout lépe: DKK A/A a DLK 0/0! Tento výsledek je o to důležitější, že na Slovensku do chovu jiné než „nulové“ jedince nepouští. Majitelům Martině a Robovi moc gratulujeme.

20. 11. 2017 – BONBON NA PRÁZDNINÁCH

Stejně jako vloni si i letos v listopadu přijel Boneček udělat třítýdenní prázdniny do Zlivi. Bonbónka si užili zejména naši pejsci, pro které byl skvělým parťákem na všechny lumpačiny a společné procházky, ale i my sami. Od loňského roku, kdy byli s Betynkou oba blázniví puberťáci, se Bonbónek velmi zklidnil a je z něj úžasně vychovaný a vyrovnaný pes. Děkujeme páníčkům za projevenou důvěru, že jsme ti nejlepší opatrovníci a už se těšíme, až nás rodina Žabků i s Bonem zase přijedou navštívit.

irský setr

13. – 14. 11. 2017 - MAGGI PREMIÉRA NA HONU

Magiska (All In One Daisy Rain) si letos vybrala pěkný kus smůly, když ji celý podzim trápilo zranění pacičky, kvůli kterému nemohla zúročit svou pilnou přípravu na podzimní zkoušky. Přesto jsme se s Romanem rozhodli, že pozveme Lucku s Maggi k nám na hon. Holky tedy přijely a užily si (jak pevně doufám) krásné dva dny a získaly nové zážitky zkušenosti z praxe. Magiska pracovala jako naprostý profík (maminku Daisy v sobě prostě nezapře) a já jsem si jistá, že příští rok ty podzimky vystřihne levou zadní!

irský setr

9. 11. 2017 – SVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ LIPSKO

Na světovce nás doposud reprezentovala 2x pouze naše úžasná Daisinka (a nutno říci, že nasadila laťku opravdu vysoko). Moc jsem se proto těšila, že se nyní budu moct vypravit na tuto prestižní kynologickou akci se svým vlastním odchovem – s Betynkou. Po několika hubených letech přinesla výstava v Lipsku opět vysoký počet přihlášených setrů (téměř 130), tak jsem se těšila na nevšední podívanou. Jak je pro Němce zvykem, výstava byla precizně zorganizovaná, kruhy byly velmi prostorné a místa kolem nich opravdu dost. Bylo krásné vidět naživo psy, které zná člověk jinak jen z fotek, a vidět se se starými přáteli, popř. poznat nové.
A jak jsme dopadli? Neuvěřitelně! Betynka získala výbornou a druhé místo v mezitřídě v obsazení šesti kvalitních feneček. Irské setry (feny) posuzoval německý rozhodčí Peter Beyersdorf. Betynka tak neudělala mamince Daisy žádnou ostudu a my jsme měli z krásného výsledku pochopitelně velikánskou radost. Na výstavě jsme se mimo jiné setkali také se Zakim, tatínkem vrhu B a několika Betynčinými polosourozenci. Byla to krásná podívaná.

irský setr

4. – 5. 11. 2017 – MVP PRAHA

Pražská dvojvýstava zakončila letošní českou výstavní sezónu. Přihlášená byla Betynka a garde jí tentokrát dělal po delší pauze i Dolčí. Oba myšáci se předvedli naprosto podle mých představ a udělali mi tak velikánskou radost. sobota, rozhodčí Simona Svatoňová
Oleander Karmino Made (třída pracovní) – V2/2, res. CAC
Betty Barcley Daisy Rain (mezitřída) – VD2/3
neděle, rozhodčí Hannele Jokisilta (Finsko)
Oleander Karmino Made (třída pracovní) – V2/2
Betty Barcley Daisy Rain (mezitřída) – V1/2, CAC

Dolčí + Betynka – NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR VÝSTAVY!!! (ze 40 přihlášených párů)

14. 10. 2017 – DOLČÍ ÚSPĚŠNĚ SLOŽIL PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Sny se někdy plní: Dolčí složil v Klatovech podzimní zkoušky v I. ceně s krásným bodovým ziskem 276/4 bodů. Celkově obsadil 3. místo. Děkuji Romanovi, že se nechal přemluvit a během léta jsme společně začali Dolčího intenzivněji připravovat. Možná se ptáte, proč je to pro nás takový úspěch… Dolčí je můj vysněný výstavní pejsek, většina předků nebyla k lovu nikdy aktivně využívána, od počátku měl tedy mnohem více předpokladů pro výstavy než pro práci. Ale jak se ukazuje, při správném vedení není nic nemožné. Roman odvedl s Dolčím veliký kus práce a ten byl po zásluze odměněn úspěchem (asi jsem jim ty vlečky tahala dobře).

Závěrem bych chtěla opět vysmeknout obrovskou poklonu OMS Klatovy za perfektně uspořádané zkoušky a ostatním vůdcům v naší skupině za vzájemnou podporu, fandění a skvělou atmosféru během dne. Nevraživost, pomluvy nebo závist zde nemají místo. Protože jenom ten, kdo sám aktivně cvičí a vodí na zkouškách, ví, kolik hodin práce, kolik podvečerů, obětavosti okolí, naježděných kilometrů a v neposlední řadě peněz taková příprava na zkoušky stojí.

Nyní je s výcvikem na řadě Betynka :)

irský setr

7. 10. 2017 – MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE: VELKÝ ÚSPĚCH PRO DAISY RAIN

Zlato zůstalo doma. Tak nějak by mohl vypadat titulek charakterizující naše sobotní úspěchy na výstavě v Budějcích. Již se pomalu stává velmi krásným zvykem, že na „domácí“ půdě míváme vždy docela početné zastoupení odchovánků. A já za to majitelům z celého srdce děkuji, že je tak rádi vozí ukázat domů… Nejinak tomu tedy bylo i letos na podzim. Barvy Daisy Rain hájily a velmi úspěšně reprezentovaly tyto rezavé kožíšky:

AGAR AKIMBO Daisy Rain – V1, CAC, CACIB, BOB a BIG!!! (obrovská gratulace majitelce Zdeňce!)
BLACK JACK Daisy Rain – V1, CAC, res. CACIB
BETTY BARCLEY Daisy Rain – V1/2, CAC
BACARDI Daisy Rain – V2/2, res. CAC
CHS DAISY RAIN – 2. nekrásnější chovatelská skupina výstavního dne!!!

Na výstavu se také přišel ukázat zástupce naší nejmladší generace, pejsek Campari, aby s paničkou okoukli, jak to starším ségrám a bráchům šlo. Doufám, že jsme majitelku Andreu dostatečně namotivovali, aby to šla s Carím na jaře zkusit naostro. Užili jsme si báječný víkend ve společnosti setří rodiny a kamarádů, s Andym jsme navíc potrénovali i něco málo lovečiny, aby s majitelem Láďou na jaře mohli vyrazit na zkoušky. Už teď se těším na jarní Budějce!

irský setr

irský setr
Agar V1, CAC, CACIB, BOB, BIG

30. 9. - 1. 10. 2017 - DOPPEL CACIB TULLN

Na dvojvýstavu v rakouském Tullnu jsme vyrazila s vypelichanou Betynkou a mojí kamarádkou Barčou a jejím německým ovčákem Katíkem. Bylo přihlášeno hned několik odchovánků Daisy Rain, takže jsem se na setkání se všemi moc těšila. Užili jsme si společně bezva víkend plný legrace a moc děkuji Zdeňce, majitelce Agara, která nám všem poskytla o víkendu perfektní zázemí. A zde už jsou moc krásné výsledky naší smečky:

sobota 30. 9. - rozhodčí Hana Kufalvi (CZ)
BLACK JACK Daisy Rain - V1, CACA
AGAR AKIMBO Daisy Rain - V1, CACA, res. CACIB
BETTY BARCLEY Daisy Rain - V2, res. CACA
CHS DAISY RAIN - 3.nejlepší chovatelská skupina

neděle 1. 10. - rozhodčí Sylvie Desserne (FR)
BLACK JACK Daisy Rain - V1, CACA, CACIB, BOB a BIG 4!!!
AKIMBO Daisy Rain - V3/4
BETTY BARCLEY Daisy Rain - velmi dobrá

irský setr
Andy, Betty a Agar
irský setr

23. 09. 2017 - NVP BRNO

Na brněnskou výstavu jsme Betynku přihlásili jen kvůli paní rozhodčí Haně Ahrens z Rakouska, kterou mám moc ráda. Betynka nám bohužel přes léto totálně vylínala, takže není v ideální výstavní kondici. Naštěstí už letos žádný titul nepotřebuje, takže jsme jeli jen podpořit brášky Andyho a Bruna. Tři béčáci a odnesli si krásná ocenění:

BLACK JACK Daisy Rain (mezitřída) - V1, CAC, Národní vítěz, BOB!!!
BRUNO MARS Daisy Rain (tř. otevřená) - V1, CAC
BETTY BARCLEY Daisy Rain (mezitřída) - V2, res. CAC

irský setr

13. 09. 2017 – PEJSKŮM ZAČALO NEJOBLÍBENĚJŠÍ OBDOBÍ ROKU

Další lovecká sezóna je tady! Tu letošní zahájil Roman doprovázený Daisy a Betynkou na kachnách v našich oblíbených Martinicích. Daisy, odpočinutá po létě a po štěňátkách, předvedla opět krásnou práci, Roman nemohl najít dostatečná slova chvály. Betynka je zatím ve výcviku, a tak jsou pro ni hony zatím spíše reálným tréninkem na zkoušky než odměnou. Přesto i ona už předvedla hezký výkon, dohledala a přiaportovala několik kachen a vysloužila si od bažantníka pozvání na další hon.

irský setr

01. – 05. 09. 2017 – PSÍ DOVOLENÁ NA SLOVENSKU

První zářijový víkend jsme se vydali s celou naší psí smečkou na Slovensko. Přijali jsme s radostí milé pozvání od Hanky a Petra Žabkových, kteří mají on nás Bonbónka, Betynky brášku, a navštívili jsme je na chatě. Prožili jsme společně nádherný prodloužený víkend, nasbírali si spousty hub, borůvek a brusinek a užívali si vycházek s celou psí smečkou. Bonbónek byl nadšený z parťačky Betynky, se kterou se krásně vyřádili. Našli jsme i chvilku navštívit Bronku a Zakiho, tatínka našich béčáků, a celou jejich smečku. Ještě jednou moc děkujeme Petrovi a Hance za pozvání a za krásně strávený čas. Už teď jsme domluvení, že Bonbónek přijede na oplátku na podzim navštívit zase nás. Na krásné fotky z naší dovolené se můžete podívat v galerii.

irský setr
irský setr

28. 08. 2017 – PŘIJEL SE NÁM UKÁZAT CARMINO

Zatímco někteří naši odchovánci bojovali v neděli na zkouškách, mamku Daisy a taťku Dolčího přijel navštívit syneček Carmino alias Kim z našeho nejmladšího vrhu. Kim je vzhledově naprostá kopie taťky Dolčího a moc se těším, jak bude tenhle krasavec vypadat v dospělosti :)

irský setr

28. 08. 2017 KLUBOVÉ ZKOUŠKY VLOH LECHOVICE

Na letošních zkouškách vloh pořádaných klubem MSKAO se předvedli 3 odchovánci Daisy Rain a nevedli si vůbec špatně:
Andy Warhol DAISY RAIN – I. cena, 221/4 bodů, splněny limitní známky pro chov
Black Jack DAISY RAIN – I. cena
Bruno Mars DAISY RAIN – III. cena

Pověstné štěstíčko v neděli přálo zejména Andymu z vrhu A, který ziskem limitních známek zároveň splnil poslední chybějící podmínku chovnosti a v budoucnu se tak můžeme těšit na dalšího chovného psa. Andy z vrhu B bude muset napříště opravit jednu limitní známku a i Bruneček, pro kterého to byla úplně první zkušenost s loveckým výcvikem, dopadne určitě do příště lépe. Moc děkuji všem majitelům, že se svým psím miláčkům tak věnují. Jen tak dál, mám z vás obrovskou radost.

04. – 06. 08. 2017 – COFFEE NA DOVOLENÉ VE ZLIVI

První srpnový víkend nás přijela navštívit s paničkami fenečka Coffee. Zatímco paničky Jitka s Anetou výletily po krásách jižních Čech, Kafíčko, jak holčičce s oblibou říkám, si užívala s naší smečkou psí hrátky na zahradě. Myslím, že pro Coffe byl víkend skvělým socializačním tréninkem. Při dovádění na zahradě jsme zjistili, že má vrozený talent pro aport, který jak doufáme, bude pod dohledem paniček v budoucnu rozvíjet. Na památku jsme udělali do rodinného alba krásné fotky.

irský setr

05. 08. 2017 – DOLČÍ SLOŽIL SPECIÁLNÍ VODNÍ PRÁCE

Přes léto si jako tradičně dáváme od výstav zaslouženou pauzu a abychom se nenudili, cvičíme. A bláznivou paničku nenapadlo nic lepšího, než že připravíme Dolčího na Zkoušky z vodní práce. Roman poměrně protestoval, ale po mém ujištění, že na to má, nakonec souhlasil. Ostatně u rybníka trávíme se smečkou celé léto, tak proč to nevyužít taky trochu k užitku. Dolčí je naštěstí jako zbytek naší smečky náruživý vodař a tak pro nás bylo cvičení v horkých letních dnech spíše zábava než práce.
V den zkoušek, které se konaly v samém srdci rybníkářství, v MS Vodňany, panovalo od rána ukrutné vedro. Ještěže se většina disciplín odehrává ve vodě, jinak bych měla o toho našeho chlupatého medvěda opravdu strach. Jediná disciplína, ze které jsme měli trochu obavy (dohledávka a přinášení pohozené kachny v rákosí), nás čekala jak jinak – až úplně nakonec. Ale to by nebyl setr, aby vás nepřekvapil tam, kde to nejméně čekáte. A tak si Dolčí zcela „po svém“ provedl přinášení kachny z hluboké vody a dostal zaslouženou jedničku. Ta nás nakonec stála I. cenu, ale i tak jsem na oba kluky nesmírně pyšná, předvedli v tom úmorném počasí moc pěkný výkon a Dolčí získal II. cenu a pro nás důležitou loveckou upotřebitelnost.

27. 7. – 01. 08. 2017 – BETYNKA NA RUJÁNĚ

Malá dovolená na malebném severoněmeckém ostrově Rujána se už pro nás stala téměř každoroční záležitostí. A tak jsme na sever Německa vyrazili i letos. Doprovod nám dělala výjimečně jen Betynka, pro kterou to byl první delší výlet bez Daisy a Dolčího. Ale myslím, že na stýskání neměla čas, neboť byla od rána do večera zaneprázdněná rácháním v Baltském moři, proháněním se po rozlehlých loukách nebo procházkami po přístavu a zajímavými výlety.

irský setr

29. 07. 2017 - KRAJSKÁ VÝSTVA BRNO ŽEBĚTÍN

Aby Magice s Luckou nevyšly přes léto ze cviku, přihlásila je Lucka na krajskou výstavu do Brna, kterou mají téměř za domem. Maggi si odnesla od pana rozhodčího Václavíka krásný výsledek: V1, Krajský vítěz a „BIG 4“. Gratulujeme!

01. 07. 2017 – NVP KLATOVY

Na klatovskou výstavu byli přihlášeni 3 reprezentanti naší chovatelské stanice. Od velmi přísného, avšak spravedlivého rozhodčího pana Václavíka si odnesli tato ocenění:

Amore Mio Daisy Rain "Lord" - V1
Betty Barcley Daisy Rain "Betty" - V1
Karmino Made Oleander "Dolčí" - V1, CAC, Národní vítěz, BOS!!!
Dolčí + Betynka - Nejkrásnější pár celého výstavního dne!!!

irský setr

25. 06. 2017 – SLAVÍME

Náš milovaný dědoušek Dor oslavil v červnu již své 13. narozeniny! Také Daisinka slaví v červnu – letos jí bylo sedm let. Oběma našim mahagonovým miláčkům přejeme do budoucna hlavně zdravíčko a spoustu setřího elánu. Jako tradičně jsem "upekla" masový dortík, na kterém si pochutnala celá naše čtyřnohá smečka.

irský setr

24. 06. 2017 – MVP BRNO

Na této výstavě nás reprezentoval odchovánek Black Jack Daisy Rain alias Andy a odnesl si od pana rozhodčího Luďka Müllera krásné ocenění V1, CAC a res. CACIB!!! Majitelům Evě a Láďovi moc blahopřejeme!

irský setr

18. 6. 2017 – BETYNKY VELIKÝ ÚSPĚCH

Betynka se stala na klubové výstavě na Konopišti pořádané Českým pointer-setter klubem klubovou vítězkou pro rok 2017!!! Máme velikánskou radost, o to větší, že je to ještě mladá slečna, které bylo v době konání výstavy pouhých 17 měsíců. V tomto ohledu předčila i maminku Daisy, která, ačkoliv je dvojnásobnou interšampionkou a mnohonásobnou šampionkou, titul „klubový vítěz“ nikdy nezískala. Na výstavě jsme se potkali také s našimi dvěma odchovánky z vrhu A – Agarem a Andym. Oba kluci si odnesli od pana rozhodčího Jurzy taktéž krásné posudky i ocenění. Na výstavě se ukázalo i několik vnoučátek našeho Dora, jednoho z nich, pejska Dustina, jsem dokonce měla tu čest předvést.
Klubová výstava byla opět krásným společenským zážitkem, kde jsme potkali mnoho známých, kamarádů a chovatelů, s nimiž je pro mne vždy příjemným zážitkem popovídat si o našich čtyřnohých společnících a vyměnit si chovatelské zkušenosti. Na závěr uvádím rekapitulaci výsledků naší chovatelské stanice:
Agar Akimbo Daisy Rain (třída otevřená) – V1/3, CAC
Andy Warhol Daisy Rain (třída pracovní) – V3/4
Betty Barcley Daisy Rain (mezitřída) – V1, CAC, Klubový vítěz, BOS !!!
CHS Daisy Rain – nejkrásnější chovatelská skupina klubové výstavy!!!

irský setr

17. 06. 2017 – DVA MĚSÍCE UTEKLY JAKO VODA

Další jedna velká, nezapomenutelná etapa naší chovatelské činnosti je za námi. Devět náročných a přesto překrásných týdnů uteklo jako voda a my jsme do nových rodin vypravili všechna štěňátka z vrhu C. Věříme, že se nám opět podařilo vybrat jen ty nejlepší a nejsvědomitější páníčky, kteří budou své svěřence milovat minimálně tolik, jako my. Doufám, že do budoucna obohatí obsah našich webových stránek také radostné články ze života našich nejmladších psích odchovánků – céčáků. Hodně štěstí!!!

irský setr

10. 06. 2017 – BETYNKA SPLNILA POSLEDNÍ PODMÍNKU CHOVNOSTI

V sobotu složil Roman s Betynkou zkoušky vloh se zadáváním titulu CACT pořádané v MS Luže klubem krátkosrstých ohařů s počtem bodů 219/4. Ziskem všech limitních známek tak splnila Betynka poslední podmínku chovnosti. Naše malá šikulka jde ve stopách své maminky Daisy, která splnila podmínky chovnosti již v 16 měsících. Betynka pak jen o měsíc déle. Zkouškami vloh pro nás ale jistojistě práce nekončí a ve výcviku chceme pokračovat. Uvidíme, jak nám to společně půjde, držte palce!

irský setr
foto: Niki Balajková

09. 06. 2017 – AGAR JE OFICIÁLNĚ CHOVNÝM PSEM

O tom, že Agárek splnil všechny podmínky chovnosti, jsem psala nedávno, ale nyní je to oficiální – Agar Akimbo Daisy Rain byl oficiálně zařazen mezi chovné psy Moravskoslezského klubu anglických ohařů! Stává se tak vedle svých bratrů Ralfa a Lorda třetím chovným psem z naší chovatelské stanice. Na počest dostává Agárek svou vlastní stránku. Přejeme hodně krásných nevěst!

irský setr
Agar Akimbo Daisy Rain

20. 5. 2017 - MVP WIESELBURG

Agar Akimbo Daisy Rain - V1, CACA
Betty Barcley Daisy Rain - V1, CACA, res. CACIB
Agárek i Betynka ve Wieselburgu zahájili cestu za šampionem Rakouska.

irský setr
Agar Akimbo Daisy Rain

13. 5. 2017 - MEGGIE SLOŽILA ZKOUŠKY VLOH

Belgian Praline DAISY RAIN "Meggie" dnes úspěšně složila ZV v I.ceně s 222/4 body a celkově dosáhla na krásné 3. místo! Moc gratulujeme a jen tak dál!!!

irský setr

6.5. 2017 - KLUBOVÁ VÝSTAVA MSKAO SLAVKOV

Na nejkrásnější výstavu roku bylo i letos objednané skvělé počasí, dobrá nálada, zahraniční rozhodčí, a tak jsme nemohli chybět. Naše chovatelská stanice byla opět hojně zastoupena a já jsem moc ráda viděla část naší setří rodiny i kamarády a známé. Výsledky pro nás dopadly takto:

Berry White Daisy Rain (tř. mladých) - velmi dobrý
Black Jack Daisy Rain (mezitřída) - V1, CAC
Andy Warhol Daisy Rain (tř. pracovní) - V2, res. CAC
Betty Barcley Daisy Rain (mezitřída) - V1/3, CAC
All In One Daisy Rain (tř. pracovní) - V1/4, CAC, Klubový vítěz, BOS !!!

Moc gratulujeme Magišáčkovi k zisku titulu klubová vítězka! Je to první "klubák" pro naši CHS a zapíše se do kroniky Daisy Rain zlatým písmem.

irský setr
All In One DAISY RAIN Klubová vítězka MSKAO 2017

6. 5. 2017 - AGAR SPLNIL POSLEDNÍ PODMÍNKU CHOVNOSTI

Zatímco část našeho chovu soutěžila v sobotu na poli výstavním, Agar Akimbo vyrazil s paničkou Zdeňkou zdolávat pole pracovní. Společně absolvovali zkoušky vloh a díky výbornému výsledku (222/4 bodů) a dosáhnutí limitních známek tak Agárek splnil poslední chybějící podmínku chovnosti.
Majitelce Zdeňce moc gratulujeme!

1. 5. 2017 - KLUBOVÁ VÝSTAVA ČPSK CHRŽÍN

Na této výstavě nás reprezentoval odchovánek Lordík (Amore Mio DAISY RAIN). Společně s paničkou Silvou si vyběhali si u pana rozhodčího Vlasáka výbornou 1 a titul CAC. Moc blahopřejeme.

irský setr

22. 04. 2017 - MALÝ SRAZ DAISY RAIN PŘI MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

Na výstavu v Budějovicích jsem se obzvláště těšila. Jednak proto, že je to naše "domácí" výstava, a zejména proto, že se nám mělo přijet ukázat několik našich odchovánků. Ale jak už to tak bývá, když se člověk na něco moc těší, nikdy to nevyjde podle jeho představ. A tak mě pár dnů před výstavu skolil bacil a musela jsem zůstat doma. Ještěže naše psy odvezl a na výstavě obstaral Roman. Všem dětičkám jsem tedy držela palce alespoň z domova na dálku a netrpělivě čekala na zprávy. Výsledky byly nakonec více než úžasné.

Black Jack DAISY RAIN (třída mladých) - V1, CAJC, BOJ (dokončen JCh. ČR), BOB, junior BIG a BIG III
Agar Akimbo DAISY RAIN (třída otevřená) - V1, CAC, res. CACIB
Amore Mio DAISY RAIN (třída pracovní) - V2, res. CAC (dokončen Ch. ČR)
Betty Barcley DAISY RAIN (mezitřída) - V1, CAC
All In One DAISY RAIN (třída otevřená) - V2
Karmino Made Oleander (třída šampionů) V1, CAC

Jako bonus na závěr: DAISY RAIN - III. nejkrásnější chovatelská stanice výstavního dne!!!

Moc děkuji všem handlerkám, které se kvůli mojí nemoci postaraly o předvedení našich pejsků, a to na výbornou! Z výstavy odjížděli dva novopečení šampioni - pejsek Black Jack a také pes Amore Mio. Black Jack alias Andy měl opravdu úspěšný den. Vyhrát vítěze plemene ze třídy mladých a v opravdu kvalitní konkurenci není vůbec jednoduché. A jemu se to podařilo. Že je to pejsek líbivý dokázal i v závěrečných soutěžích, kde se umístil jak mezi mladými, tak mezi dospěláky. Doufám, že o tomto pejskovi ještě uslyšíme. Mnohokrát děkuji všem majitelům našich odchovánků za báječnou péči, kterou jim věnují a že nás tak krásně na výstavách reprezentují.

irský setr
Black Jack DAISY RAIN - V1, CAJC, BOJ, BOB, JBIG, BIG 3

19. 04. 2017 - MÁME ŠTĚŇÁTKA !!!

Ve středu nad ránem přivedla Daisinka na svět 12 krásných štěňátek, 7 feneček a 5 pejsků. Jedná se o poslední vrh naší supermaminky Daisy a zároveň o první vrh fešáka Dolčího. Fotky malých špuntíků budou postupně přibývat ve fotogalerii. K zadání nabízíme v tuto chvíli poslední dva volné pejsky. Více info v sekci Štěňata.

irský setr

15. 04. 2017 - MVP PRAHA

Black Jack DAISY RAIN "Andy" - V1, CAJC, BOJ
Betty Barcley DAISY RAIN "Betynka" - V1, CAC
Dolčí + Betynka - NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR VÝSTAVNÍHO DNE!!!

irský setr

08. 04. 2017 – VÝSTAVNĚ ÚSPĚŠNÝ VÍKEND

V sobotu jsme se s Dolčím a s Betynkou vypravili na výstavu do Salzburku. Toto krásné rakouské město jsme navštívili naposledy před čtyřmi lety u příležitosti světové výstavy psů. Rakouské výstavy máme moc rádi. Sjíždí se sem konkurence z okolních států, která na českých výstavách k vidění není. S našimi výsledky jsme byli velmi spokojení. Betynce chyběl k zisku rakouského junior šampiona poslední titul a ten se jí podařilo získat, ačkoliv v kruhu hrozně zlobila. Nelíbil se jí černý labrador z vedlejšího kruhu, na kterého se celá naježila a svou nelibost dávala ještě hezky hlasitě najevo. Musím opravdu velmi poděkovat panu rozhodčímu Tamasovi Jakkel z Maďarska, který nad rozjíveným mládím zavřel ne jedno, ale obě oči a titul Jugendbester Betynce zadal. Dolčí se naopak předvedl v celé své kráse. V kruhu se potkal s vyžehleným pejskem čistě americké linie, přesto se panu rozhodčímu asi líbil více náš Dolčí a titul CACA tak zadal právě nám. Do boje o CACIBa jsme vzhledem k vysoké kvalitě ostatních pejsků nezasáhli a na závěrečné soutěže jsme s Betulkou již nečekali. Při zpáteční cestě jsme si udělali krásnou zastávku u jezera Mondsee. Betynka neodolala kouzlu místních kačenek a i přes náš zákaz v nestřežené chvíli do jezera hupsla a s kačenami si vesele zaplavala.
Ten samý den, kdy jsme soutěžili v Rakousku, se u nás v Čechách konala národní výstava psů v Ostravě. I zde nás reprezentovali dva odchovánci. Pejsek Agar Akimbo si od paní rozhodčí Hany Kunfalvi odnesl tentokrát pouze „velmi dobrou“, Berrymu (Berry White Daisy Rain) se dařilo o poznání lépe a získal ve třídě mladých tituly CAJC a BOJ. Oběma majitelkám moc děkuji za skvělou reprezentaci našich odchovánků.
A aby toho nebylo málo, tak ten samý den si poprvé v letošní sezóně zazávodila ve frisbee Maggi (All In One Daisy Rain). Majitelka Lucka byla s Magisky výkonem moc spokojená a jako bonus udělal profi fotograf Magince na památku krásné fotky.

irský setr irský setr irský setr

1. 4. 2017 – MVP BRATISLAVA

U slovenských sousedů nás o víkendu reprezentoval odchovánek Agar Akimbo Daisy Rain:
Sobota 01. 04. - třída pracovní: velmi dobrý
Neděla 02. 04., - třída pracovní: V1, CAC, dokončen Slovenský šampion!!!
Agárek je prvním odchovánkem, který se může pyšnit titulem Slovenský šampion. Jsme moc rádi a majitelce Zdeňce moc gratulujeme! Za předvedení Agárka po oba dny děkujeme Zuzce Nedavaškové.

irský setr

20. 3. 2017 - BETTY BARCLEY DAISY RAIN - DKK A/A!!!

Naše Betynka podstoupila jako první z béčáků rentgen na dysplazii kyčelních a loketních kloubů. Obojí s nejlepším možným výsledkem: DKK A/A a DLK 0/0. Máme obrovskou radost.

13. 03. 2017 - VRH "A" SLAVÍ TŘETÍ NAROZENINY

Přejeme našim áčákům všechno nejlepší k třetím narozeninám, hodně zdraví, plné misky, měkoučké pelíšky
a pole plná zvěře.

irský setr

4. - 5. 2. 2017 - V BRNĚ OPĚT CINKALY MEDAILE

Zatímco my jsme si užívali prosluněný víkend s našimi hafany na procházkách, v Brně soutěžili na výstavě DUOCACIB čtyři z našich odchovánků:

SOBOTA, rozhodčí Goubie Jacques (FR)
Berry White DAISY RAIN - výborný 4
Agar Akimbo DAISY RAIN - V1, CAC
Anna Maria DAISY RAIN - V1, CAC
All In One DAISY RAIN - V2, res. CAC

NEDĚLE, rozhodčí Jozef Jurza (SK)
Berry White DAISY RAIN - výborný 1, CAJC, BOJ
Anna Maria DAISY RAIN - VD
All In One DAISY RAIN - V1, CAC

Z výsledků lze vyčíst, že páni rozhodčí měli odlišný vkus, což není nic neobvyklého. Vždy majitelům našich odchovánků říkám, že toho nejhezčího setříka ze všech si s sebou samozřejmě odvážejí domů. ˘ Na výstavu byl po oba dny přihlášen také Flash, tatínek našich áčáků. Jako vždy mu to nesmírně slušelo a v sobotu si odnesl titul nejvyšší - BOB. Část odchovánků tak měla možnost poznat svého tatínka naživo a udělali si krásné památeční fotky.

irský setr
Flash, Agar a Maggi

13. 01. 2017 - VRH B SLAVÍ PRVNÍ NAROZENINY

Letí to jako voda a malé rezavé kuličky, které nám ještě nedávno řádily po obýváku a devastovaly dvoreček, slaví již první narozeniny. Takže, milý Berry, Andy, Rayi, Sethe, Bone, Scotte, Bruno a milé slečny Beci, Meggie, Betty, Tharo a Bonnie, přejeme vám všechno nejlepší a šťastný psí život s vašimi skvělými páníky.

irský setr

7. 1. 2017 – ÚSPĚŠNÝ START DO NOVÉ VÝSTAVNÍ SEZÓNY

V sobotu jsme na Národní výstavě v Brně zahájili výstavní sezónu roku 2017 více než úspěšně. V kruhu se paní rozhodčí Vieře Staviarské ze Slovenska představilo postupně 5 našich odchovánků:

Black Jack Daisy Rain „Andy“ – V1, CAJC, BOJ, užší výběr do JBIG
Andy Warhol Daisy Rain „Andy“ – V1, CAC
Agar Akimbo Daisy Rain „Agar“ – V1, CAC, dokončen Český šampion!!!
Betty Barcley Daisy Rain „Bettynka“ – V1, CAJC, BOS, dokončen Český junioršampion!!!
All In One Daisy Rain „Maggi“ – V2, res. CAC
Chovatelská skupina Daisy Rain – Nejlepší chovatelská skupina dne!!!

Moc děkuji všem majitelům našich odchovánků, kteří předvedli své svěřence v tom nejlepším světle. Výstavní premiéru měl odchovánek Andy (Black Jack), ale i přes počáteční obavy jsme atmosféru v hale společně zvládli a krásný výsledek hovoří za vše. Doufám, že se v podobné sestavě budeme letos setkávat na výstavách častěji a že náš premiérový start v soutěži chovatelských stanic nebyl rozhodně poslední.

irský setr

4. 1. 2017 – DOLČÍ OSLAVIL ČTVRTÉ NAROZENINY

Přijde mi neuvěřitelné, jak ten čas letí. Jako by to bylo včera, co jsme se dozvěděli o narození velice očekávaného vrhu v Litvě. A dnes už slaví všichni sourozenci z vrhu „O“ včetně našeho Dolčího čtvrté narozeniny. Dolčí si dal k narozeninám krásný dárek – stal se CHOVNÝM PSEM!!! Přejeme našemu vlasáčovi všechno nejlepší a hlavně hodně zdravíčka do dalších let.

irský setr

ROK 2016 ->

Fotografování psích výstav, tvorba webových stránek pro chovatele, návrhy grafik pro plánované vrhy - Eva Černohubová