CHOVATELSKÁ STANICE IRSKÝCH SETRŮ
IRISH SETTER KENNEL

30. 12. 2018 - ROK UTEKL JAKO VODA

Čas letí jako voda a už je před námi zase celoroční bilancování. Letošní rok byl pro naši chovatelskou stanici na kynologické aktivity tak bohatý, jak jen chovatelský rok může být. Naši odchovánci nás po celý rok úspěšně reprezentovali na výstavách a v menší míře také na zkouškách. Ráda bych zde vyzdvihla několik úspěchů, které se zapíší zlatým písmem do kroniky Daisy Rain. Máme totiž prvního Interšampiona a také první všestrannou fenu! Interšampionem se stal Agar Akimbo Daisy Rain a titulem "U" tedy všestranností se může pyšnit jeho sestra All In One Daisy Rain. Chovnou základnu letos obohatili 3 jedinci z naší chovatelské stanice: psi Andy Warhol, Black Jack a fenka Betty Barcley. Naši odchovánci nás úspěšně reprezentovali na výstavách nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku či v Maďarsku. Ale více než sezónu výstavní jsme si s naší domácí smečkou letos užívali sezónu na honech. A teď už si všichni užíváme zaslouženého vánočního odpočinku a těšíme se, že koncem ledna přivítáme na svět další generaci štěňátek Daisy Rain. Betynka už se nám krásně kulatí :-)
irský setr

15.12. 2018 - BUDEME MÍT ŠTĚŇÁTKA

Koncem listopadu jsme s Betynkou absolvovali plánovanou dlouhou cestu do Polska za ženichem. Krytí bylo úspěšné a koncem ledna se můžeme těšit na novou generaci rezavých miminek Daisy Rain. Více informací najdete v sekci ŠTĚŇATA. Zájemci o štěňátko z tohoto spojení nás mohou kontaktovat.

2. 12. 2018 - DAISY RAIN OBHÁJILA CHOVATELSKOU STANICI ROKU

Mezinárodní výstavou v Praze skončila letošní výstavní sezóna. Chtěla bych na tomto místě poděkovat majitelům všech našich odchovánků, kteří se zasloužili o to, že se jméno naší chovatelské stanice objevilo téměř v každém výstavním katalogu a že nás po celý rok tak krásně a úspěšně reprezentovali. Odchovánci dosáhli krásných úspěchů a všichni společně se zasloužili o to, že chovatelská stanice DAISY RAIN se podruhé v řadě stala výstavně nejúspěšnější stanicí roku!!! Moc vám děkuji, bez vás by to prostě nešlo! Výsledky celý rok pečlivě sčítal a "IRSKÉHO SETRA ROKU" již potřinácté neoficiálně uděloval náš kamarád Martin Houda (CHS Red Joker). Moc děkujeme! Ani v soutěži jednotlivců se naši odchovánci neztratili. Do první desítky probojovali hned tři: Black Jack dosáhl na úžasné 3.místo, Agar Akimbo na 4. místo a z feneček byla nejúspěšnější Betty na děleném 8-9 místě. Tak krásný výsledek všech našich rezavých dětí mě moc těší a těším se i na to, že se příští rok budeme s naší setří rodinou snad opět v hojné míře potkávat, nejen na výstavách. Moc gratulujeme všem úspěšným a těšíme se příští rok ve výstavních kruzích v přátelské atmosféře zase na viděnou!

1. 11. 2018 – BETTY JE CHOVNÁ FENA

Ten, kdo naše stránky pravidelně sleduje, určitě ví, že naši domácí smečku netvoří jen dědoušek Dor, královna Daisy a ministr Dolčí. Ale že z vrhu B jsme si doma nechali nejsladší a nejúžasnější stvoření jménem Betynka, o jejíchž úspěších vás zde také čas od času informuji. Konečně našla panička potřebný čas, dala všechno dohromady a Betynka dostala svoji zaslouženou vlastní stránku. Kromě toho jsem se pustila taky do neustále odkládaného "papírování" a tak už je z naší Betynky konečně oficiálně chovná fena!!! Betynka tak splnila naše přání. V kvalitách si nezadá se svou maminkou Daisy, má ráda výstavy, miluje hony, v bažantnici oceňují její práci snad ještě více než u mámy Daisy a myslím, že nyní nastal ten správný čas, abychom jí pomalu začali vybírat ženicha. Zájemci o štěňátka mohou sledovat naši rubriku "štěňata".

28. 10. 2018 - ANNIE ÚSPĚŠNĚ ZVLÁDLA PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Odchovánci z vrhu "A" mě nepřestávají pozitivně překvapovat. Ačkoliv jim táhne už na pátý rok, pořád se objevují další krásné úspěchy a zdolané mety, které mě ze srdce těší. Jako například úspěch "růžovky" Annie (Anna Maria Daisy Rain), která pod vedením své cvičitelky Saši úspěšně složila podzimní zkoušky v I. ceně! Jen tak dál, Andělíčku! Trenérce Saše i majitelům Radkovi a Lence moc a moc gratulujeme a děkujeme za skvělou péči o Annie.

26. – 28. 10. 2018 – 3x MVP BRATISLAVA

U našich slovenských sousedů nás o víkendu krásně reprezentovala fenečka Cinnamon. Na trojdenním výstavním klání obdržela od 3 různých rozhodčích 3x CAC a splnila tak podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion!!! Majitelce Martině posíláme velikou gratulaci!
irský setr

21. 10. 2018 – MAGGI SLOŽILA VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY OHAŘŮ!

Tak tohle je zatím největší pracovní úspěch všech našich odchovaných psích dětí: Maggi (All In One) složila VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY OHAŘŮ!!! Je tak prvním odchovánkem, který se může pyšnit titulem „U“ (univerzálně využitelný pracovní ohař). Opravdu smekám klobouk před paničkou Luckou Marečkovou, protože Maggi je jejím prvním setrem, se kterým se věnuje loveckému výcviku. Jen kvůli jediné limitní známce spadla Maggi do II. ceny, zato ale s krásným bodovým ziskem 404 bodů! Holky, jste prostě borky!!! Už se těšíme, až s námi vyrazíme na hon.
irský setr

6. 10. 2018 – MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

Na podzimní výstavě v „domácích“ Budějovicích se tentokrát představili pouze dva sourozenci z vrhu B: pes Andy (Black Jack) a fenka Betty, na které přijela dohlédnout taky maminka Daisy. Ta se s neuvěřitelnou radostí a elánem proběhla mezi veterány a udělala mi svým projevem neskutečnou radost. Každé naše společné běhání si nyní užívám snad víc než za celá ta léta předtím. Všichni naši zástupci se předvedli jako ostřílení profíci a odnesli si tato krásná ocenění:
BLACK JACK Daisy Rain „Andy“ (třída šampionů) – V2, res. CAC
BETTY BARCLEY Daisy Rain „Betty“ (třída šampionů) – V1, CAC, CACIB, BOS!!!
ARTEMIS Elimar Doubrava „Daisy“ (třída veteránů) – V1
Betynka se ziskem třetího čekatelství CAC ze třídy šampionů stala tímto dnem Českou Grandšampionkou!!! Na fotce pózují zleva: Daisy a její děti Betty, Andy a Carí.
irský setr

22. – 23. 9. – MEMORIÁL JOSEFA LAMMERA

O tomto víkendu startovala naše šikovná odchovanka Maggi (All in One) se svojí paničkou Luckou na Memoriálu Josefa Lammera, což je dvoudenní soutěž složená z podzimních a vodních zkoušek pořádaná pod záštitou klubu MSKAO. Maggi byla moc šikovná a podzimní zkoušky absolvovala s 271/4 body v I. ceně. Při práci na vodě ji bohužel limitní známka z ochoty na hluboké vodě odsunula do II. ceny, jinak ale předvedla také moc hezký výkon a odnesla si 83 bodů. Maggi je náš první odchovánek, který startoval na soutěži memoriálového typu. Jsme na ní moc pyšní. Magisce i paničce Lucce posíláme velikánskou gratulaci!
irský setr

15. 9. 2018 - ZAČALA SEZÓNA HONŮ NA KACHNY

A je tu opět období, na které se naši psi těší nejvíce. Začínají hony. I přes naši velkou časovou vytíženost jsme si našli pár volných termínů, které jsme věnovali našim psům, a vyrazili s nimi na hon na kachny do našich oblíbených Martinic. Byli jsme zvědaví zejména na Betynku, která teprve v létě prošla výcvikem a úspěšně složila SZVP. A moc nás potěšila. Opět jsme se přesvědčili v názoru, že ji zkoušky sice nebaví, ale v praxi pak pracuje radost pohledět.
irský setr

8. - 11. 9. 2018 - VÝPRAVA ZA BONBÓNKEM

Moc rádi jsme opět po roce přijali pozvání od Hanky a Petra Žabkových, majitelů našeho odchovánka Bonbónka, abychom vyvezli naší smečku a přijeli je navštívit na chatu. Společně jsem si na Slovensku v Tatrách užili krásný prodloužený víkend, ale největší radost měl dozajista Bonbónek. S naší smečkou se proháněl v horských kopcích jako s větrem o závod. Svojí psí rodinu bezpečně poznal hned, jak jsme vystoupili z auta, a bylo vidět, jak je ve společnosti našich rezavých uličníků spokojený. My jsme si užili výlety do okolí, vynikající kuchyni Hanky a Petra, nasbírali jsme si borůvek a hub na celý rok a přivezli si spoustu krásných zážitků a máme rozhodně na co vzpomínat. Několik fotek z naší dovolené v tatrách můžete shlédnout u nás v galerii.
irský setr irský setr

25. 8. 2018 – AGAR SLOŽIL PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Taky Agar zaválel na poli pracovním. S paničkou Zdeňkou se začali připravovat na podzimky pod vedením zkušeného výcvikáře a jak se jim to vyplatilo! Výsledkem jsou úspěšně absolvované podzimní zkoušky se zadáváním titulu CACT v I.ceně s 250 body a jako třešničku na dortu splnil Agar zároveň i podmínku pro přiznání mezinárodního šampiona C.I.B.! Jak pro Agara, tak pro Zdeňku to byla na podzimkách premiéra, o to víc jsem na ně pyšná, jak to krásně zvládli a jaký kus práce už spolu odvedli.
irský setr

21. 08. 2018 - AGAR SE STAL TATÍNKEM 11 ŠTĚŇAT

Mám velkou radost, že další chovný pes z našeho prvního vrhu se aktivně zapojil do chovu. Po Ralfovi se hrdým tatínkem stal také Agar. V chovatelské stanici Rubivera se po něm fence Ruby (Emotional Euphoria Everdene) narodilo dne 21. 8. 2018 11 štěňátek. Jsem na toto spojení opravdu moc zvědavá a těším se, že o štěňatech v budoucnu uslyším. To jsem zvědavá, jestli Agarova panička Zdeňka odolá, nebo skončí jedna rezavá kulička u ní doma v Hnanicích. :-)
irský setr

11. 08. 2018 – MAGGI ÚSPĚŠNĚ ZVLÁDLA VODNÍ PRÁCE

Naše Betynka nebyla jediná, kdo se o prázdninách připravoval za zkoušky z vodní práce. Taky naše šikovná odchovanka Maggi (All In One Daisy Rain) s paničkou Luckou pečlivě trénovaly (s větším úspěchem než my) a tak mi udělaly neuvěřitelnou radost, když mi v sobotu odpoledne zapípala SMSka, že absolvovaly zkoušky s plným počtem, tj. 100 bodů! Oběma holkám posílám velikánskou gratulaci a dobře vím, že ještě nejsou ani zdaleka na konci svých možností ?? Jen tak dál!!
irský setr

04. 08. 2018 – ANI V LÉTĚ NEZAHÁLÍME

Na letošní prázdniny jsme měli jasný program – připravit Betynku na zkoušky speciální vodní práce. Volného času nakonec nebylo mnoho, konkrétně pouhé dva týdny, ale trénovali jsme, jak se dalo. Nedlouhá příprava byla znát a některé disciplíny nebyly dotažené do konce, takže jsme vyráželi na zkoušky trochu s obavami. A oprávněně. Betynka evidentně neměla svůj den, takže jsme s výkonem moc spokojení nebyli. Nakonec zkoušky zvládla ve II. ceně a 68 body. Žádný opravný termín už se bohužel v okolí nenašel, tak třeba to vylepšíme příští rok. Důležité je, že teď už s námi Betynka může oficiálně chodit na kachní hony, které odstartují 1.září novou loveckou sezonu.

14. – 15. 7. 2018 – VÝSTAVNÍ VÍKEND V RAKOUSKU

Letos jsme porušili naši prázdninovou tradici, že si dáváme od výstav volno, a vyrazili jsme na víkend do Rakouska. V sobotu se v Oberwartu konala MVP, na kterou byli přihlášení polosourozenci Agar a Betty. Agar zaválel a odvezl si od německého rozhodčího Wolfganga Eickerta CACA a CACIB. O Betynky výsledek jsem se trochu obávala, protože je momentálně zcela vylínaná. Pan rozhodčí nám to skutečně vytkl, ale jinak k ní větší výhrady neměl, pochválil krásnou hlavu a výraz a i v konkurenci pěkné rakouské fenky nám titul CACA zadal. Agar i Bety tak v Oberwartu splnili podmínky pro udělení titulu Rakouský šampion!!!
V neděli se už naše cesty rozdělily. My s Betynkou jsme vyrazili premiérově na rakouskou klubovku a Zdeňka s Agarem vyrazili do maďarského Szombáthely dobývat místní mezinárodku. A Agar opět zazářil. Z Maďarska si odvezl CAC, CACIB, BOB a navrch ještě BIG 2!!! O jeho vynikající předvedení se po oba dny postarala šikovná mladá handlerka a naše kamarádka Anteka Nedavašková. A i my jsme na zámečku Liechtenstein u Vídně strávili krásný horký letní den ve společnosti spousty českých přátel a krásných setrů a pointrů. Bety nastoupila do třídy pracovní, kde se sešla konkurence pěti krásných fen. Přiznám se, neměla jsem ohledně našeho výsledku žádná velká očekávání. Jaké bylo moje překvapení, když nás pas rozhodčí Roy Route z Velké Británie poslal na druhé místo!!! (V posudku opět vyzdvižena krásná hlava a pěkný pohyb.) Z Vídně jsme odjížděli moc spokojení a plni nových dojmů. A teď už si opravdu dáme tu zaslouženou výstavní prázdninovou pauzu.

irský setr Agar Akimbo Daisy Rain – V1, CAC, CACIB, BOB, BIG 2

30. 6. 2018 – MILUJEME KLATOVY A KLATOVY MILUJÍ NAŠE PSY

Národka v Klatovech se pro nás za ty roky už stala srdeční záležitostí a pevným termínem v kalendáři. Roman navíc opět dostal důvěru výstavu natáčet, takže vždycky jezdím s ním, a kromě vystavování pomáhám coby asistence kamery.
Setry letos posuzoval přísný a respektovaný rozhodčí MVDr. František Šimek. A já jsem se rozhodla nahlásit celou setří smečku. (Vyjma dědouška Dora). Dolčí startoval poprvé ve třídě čestné. Vysloužil si od pana rozhodčího slova uznání a krásný posudek, na který jsem byla moc pyšná. Betynka si zaběhala ve třídě vítězů, i před veliké vedro se předvedla v tradičně dobré náladě a získala CACe a k mojí veliké radosti jako třešničku na dortu i titul Národní vítěz!! Ale ze všeho nejvíc jsem se do kruhu těšila s Daisinkou. Naše královna se za malou úplatu v podobě buřtíka opět předvedla v celé své kráse a i ona si odnesla od pana rozhodčího slova uznání, že jako zasloužilá maminka vypadá na svůj věk opravdu dobře. Na závěr Daisinka porazila i svou dceru Bety a byla ohodnocena jako nejlepší fena v plemeni (BOS)! Za pomoc s předvedením moc děkuji kamarádce Verče Navrátilové. No a v závěrečných soutěžích už jsem se mohla jen a pouze dmout pýchou na ty naše mahagonové poklady: Dolčí + Daisy – Nejkrásnější pár výstavního dne!!! Dolčí – BIS třídy čestné!!! Těchto ocenění od pana doktora Šišky a paní Tiché si nesmírně cením.
Za rok v Klatovech určitě na viděnou! :) Kdo má chuť a chvilku času, může se podívat na krásné video z výstavy.
irský setr

25. 6. 2018 – DOR SLAVÍ 14 LET!

Náš nejmilovanější dědoušek oslavil v červnu v plném zdraví a dobré náladě už 14. narozeniny!!! Kvůli našemu stěhování jsme nestihli tento významný den patřičně oslavit a hlavně zdokumentovat na památku, ale ňamiček, které skončily v bříšku, se našla celá řada a Dor si svůj den v centru pozornosti náležitě užil a to je pro nás to hlavní.

17. 6. 2018 - KLUBOVÁ VÝSTAVA ČPSK KONOPIŠTĚ

Na klubovce na Konopišti pořádané Českým pointer a setter klubem se představili a naši chovatelskou stanici krásně reprezentovali tito odchovánci s maminkou:
Ch. Agar Akimbo Daisy Rain (třída pracovní) – V3/5
Ch. Black Jack Daisy Rain (třída vítězů) – V2/4 res. CAC
Anna Maria Daisy Rain (třída pracovní) – VD
Ch. Betty Barcley Daisy Rain (třída vítězů) – V3/3
Ch. Artemis Elimar Doubrava (třída veteránů) – V2/2
Některé výsledky (nejen našich psů) sice možná tentokrát nedopadly zcela podle očekávání, to nám ale rozhodně nezkazilo dojem z pohodové a výborně uspořádané klubové výstavy. Paní rozhodčí Hana Ahrens byla jako vždy velmi příjemná, v dobré náladě a určitě se na ní někdy v budoucnu zase rádi přihlásíme.

15. 6. 2018 – KRÁLOVNA OSLAVILA OSMÉ NAROZENINY

Naše Daisinka, zvaná též královna matka, naše čarokrásná, přenádherná, čarodějnice, lůza, opice nebo Dejzulák (to podle situace) slaví dnes osmé narozeniny! Uf, uf, letí to šíleně a z toho malinkého rezavého klubíčka je ode dneška oficiálně veteránka… Všechno nejlepší, holčičko naše!!! Krásné narozeniny a nějakou dobrou ňamičku přejeme též všem sourozencům!!!
irský setr

8. – 10.6.2018 – BETYNKA ZÁŘILA V NITŘE

Betty Barcley Daisy Rain a její víkendový zahraniční úspěch z Nitry:
PÁTEK 8.6., rozhodčí Homem de Mello José, Portugalsko
V1, CAC, CACIB, BOS!!!

SOBOTA 9.6., rozhodčí Iveta Vojteková, SK
V1, CAC, CACIB, BOB!!!

NEDĚLE 10.6., rozhodčí Ludmila Fintorová, SK
V1/2, CAC + 1. místo se slečnou v soutěži junior handling!!!

Za veškerou péči a předvedení tentokrát děkuji holkám TOPDOG handling teamu, odvedly báječnou práci. A my jsme na Betynku zase o fousek pyšnější. Svými výsledky započala šampionát Slovenska, který se nám snad v budoucnu podaří dokončit.
irský setr

29. 5. 2018 – MÁME PRVNÍ JUNIORŠAMPIONKU MAĎARSKA

Zatím jedinou vlaštovkou z vrhu C, která brázdí výstavní vody, je slovenská fenečka Cinnamon. A je to naše velká krasavice! Kromě Slovenska totiž stíhá úspěšně reprezentovat náš chov i v Maďarsku. Po poslední návštěvě, kde se jí neuvěřitelně dařilo a odnesla si tituly V1, CAJC, BOB a dokonce i BIG 3, se může pyšnit titulem junior šampionka Maďarska. Majitelce Martině posíláme obrovskou gratulaci a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho chovu.

23.05.2018 – COFOLKA NA NÁVŠTĚVĚ

Do své rodné boudy, tedy k nám domů, zavítala na návštěvu Cofolka, fenečka z našeho vrhu C. Jelikož bylo zrovna ten den veliké vedro, tak ji naše, jindy velmi přátelská a zvědavá, smečka dostatečně neocenila, a kromě zvědavé Cofolky se všichni jen líně povalovali ve stínu na zahradě. Na závěr jsme všechny přece jen přemluvili k malému focení na památku. Z Cofolky roste překrásná psí slečna a doufám, že ji v budoucnu uvidíme na nějaké výstavě nebo zkouškách.
irský setr

20. 5. 2018 – MAGGI SLOŽILA PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Neděle byla úspěšným dnem pro naši odchovanku Maggi (All In One Daisy Rain). Po podzimním zranění tlapky a dvojím nešikovném hárání v termínu zkoušek se konečně dostala na dlouho plánované podzimní zkoušky. Holky měly parádně natrénováno, a tak si Magiska s Luckou vychodila na klubových zkouškách MSKAO I. cenu s počtem bodů 276/4. Moc a moc gratulujeme, holky, jen tak dál!
irský setr
autor: Adam Simandel, FotoStory-AS

19. 5. 2018 – MVP LITOMĚŘICE

Za ty roky, co jezdím s našimi psy na výstavy se již nenajde mnoho českých měst, kde jsem na výstavě ještě nebyla. Litoměřice byly až do letoška jedním z nich. Naši chovatelskou stanici vyrazila pro tentokrát hájit pouze Betynka. Hlásila jsem tuto, pro nás poměrně vzdálenou, výstavu kvůli mé oblíbené rozhodčí – paní Haně Kunfalvi. A dařilo se nám. Betynka nastoupila poprvé do třídy šampionů a získala tituly CAC a res. CACIB. Zahájila tak cestu za Českým grandšampionem. Nejlepší fenkou se stala Flér od Rakovské tůně, což je zase pro změnu vnučka našeho Doríčka. I z té máme velikou radost.

12. - 13. 5. 2018 – DALŠÍ VYDAŘENÝ VÍKEND PRO DAISY RAIN

O tomto víkendu se naši odchovánci rozprchli na několik různých akcí. Roman s Betynkou vyrazili do Tábora na Podzimní zkoušky, aby zúročili veškeré jarní trénování. Nutno podotknout, že Betynka nám až do posledního tréninku docela brnkala na nervy. S výrazem nevinného andělíčka se snažila tvářit, že aport a vlečku nikdy v životě neviděla a že přece aristokrati takové věci vůbec nedělají. Na zkoušky tedy Roman odjížděl s obavami, avšak optimistickým zvoláním „Kdo nevodí, nemůže vypadnout!“ Každopádně Betynka se kvůli nám překonala. Před cizími se asi nechtěla dát zahanbit a předvedla výkon nad naše očekávání a zkoušky dokončila v I. ceně s 276/4 body. Zajistila si tak oficiální permanentku na nadcházející loveckou sezónu. Máme z ní radost.
Já jsem si naproti tomu v sobotu vyzkoušela další novou zkušenost. Dostala jsem důvěru pracovat jako vedoucí kruhu na Klubové výstavě ve Slavkově, která se konala tentýž den. Celý den jsem tak měla možnost zblízka sledovat posuzování a zároveň sbírat zkušenosti u italské rozhodčí paní Ludovici Salomon, které se mimo jiné předvedli také tři naši odchovánci. Ve třídě otevřené nastoupili Andy Warhol a Berry White, ve třídě vítězů pak Black Jack. Všichni si odnesli krásné posudky, do bojů o vyšší tituly tentokrát, vzhledem ke kvalitě konkurence, nezasáhli. Vítězem plemene se stal tatínek našich áčáků, veterán Cordarragh Picasso, a strčil tak všechny mladší pejsky do kapsy. Radujeme se společně s jeho majitelkou Aleksandrou.
Tentýž víkend probíhala také dvojvýstava ve slovenském Lučenci, kde hájila naše barvy fenečka Cinnamon. V sobotu si odnesla tituly V1, CAJC, BOJ, BOS a JBIG 3, v neděli známku výborná 2. Cinnamon tak splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský junior šampion! Majitelce Martině moc blahopřejeme!
irský setr

5. 5. 2018 - MVP PRAHA: MISE SPLNĚNA

Další krásný den ve společnosti setrů a jejich fajn páníků jsme si užili v Praze, kde mimo jiné soutěžili také tři z našich odchovánků:
ANDY WARHOL Daisy Rain - V1, CAC, dokončen Český šampion!!!
AGAR AKIMBO Daisy Rain - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG 5!!!
BETTY BARCLEY Daisy Rain - V2/4
CHS DAISY RAIN - 5. nejkrásnější chovatelská skupina výstavního dne

Do Prahy jsem jela především podpořit Andyho s Agarem, kteří oba potřebovali zisk jednoho titulu k dokončení svých šampionátů. A zadařilo se! Andy se tak od soboty může pyšnit titulem Český šampion a Agar splnil podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampion krásy C.I.E.!!!!! Oběma paničkám Lucce i Zdeňce moc gratuluji!
irský setr

21. 4. 2018 - MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

Zatímco pro řadu našich odchovánků je již nová výstavní sezóna v plném proudu, pro naši Betynku začala ta česká až výstavou v Budějovicích. Kromě ní se na domácí výstavu opět sjela početná základna našich odchovánků a společně jsme strávili moc prima den. Po několika studených ročnících vyšlo letos na výstavu krásné teplo a sluníčko svítilo do setřích kožíšků naprosto úžasně. Na poslední chvíli nám také změnili rozhodčího, a tak místo avizovaného pana Beradzeho posuzoval srbský rozhodčí Lozić Zeljko. A nám se u něj náramně dařilo:

BLACK JACK Daisy Rain (tř.otevřená) - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG 4!!!
BRUNO MARS Daisy Rain (tř. pracovní) - V1/2, CAC
AMORE MIO Daisy Rain (tř. šampionů) - V3/4
AGAR AKIMBO Daisy Rain (tř. šampionů) - V4/4
BETTY BARCLEY Daisy Rain (tř. pracovní) - V1/2, CAC, res. CACIB
CHS DAISY RAIN - 3. nejlepší chovatelská skupina

A tak z Budějc odjížděla celá řádka novopečených šampionů. Black Jack dokončil nejtěžší český šampionát - Šampiona ČMKU, a to ve věku pouhých 27 měsíců! Bruneček byl na své druhé výstavě v životě a dodělal Českého šampiona! I Betynka dodělala Českého šampiona, navíc se společně s Anetkou probojovali až na 2. místo finále juniorhandlingu. Ale pro mě jsou pašáci a nesmírní šikulkové všichni, kteří se nám přijeli ukázat. V Budějovicích jsme potkali také řadu setřích přátel a byl to příjemně strávený den.
irský setr

19. 4. 2018 - VRH C OSLAVIL PRVNÍ NAROZENINY

Všem pejskům i fenečkám z vrhu C přejeme krásné první narozeniny a všechno nejlepší. Jako dáreček od nás vznikla konečně také jejich vlastní stránka v sekci Odchovy.

7. - 8. 4. 2018 - ÚSPĚŠNÝ VÝSTAVNÍ VÍKEND

Tento víkend byl ro naši rezavou smečku nadmíru úspěšný. Konaly se totiž výstavy v několika státech zároveň a my jsme měli ve třech z nich zastoupení a dosáhli ještě navíc na krásné výsledky:

7.4. NVP Ostrava
Agar Akimbo Daisy Rain - V1, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 4!
Agárek získal poslední potřebný titul CAC a od nynějška se může pyšnit titulem Český grandšampion - první v rodině Daisy Rain. S Anetkou Nedavaškovou si navíc vyběhali krásné třetí místo v juniorhandlingu.

7.4. MVP Salzburg
Karmino Made Oleander - V1, CACA, res. CACIB
Šikulka Dolčí splnil poslední podmínku pro zisk Rakouského šampiona!
Betty Barcley Daisy Rain - V1, CACA, CACIB, BOS - Betynka má svůj první CACIB!!!

7.4. MVP Nitra
Cinnamon Daisy Rain - V1, CAJC, JBOB, JBIG!

8.4. MVP Nitra
Cinnamon Daisy Rain - V1, CAJC
Berry White Daisy Rain - V1, CAC
Black Jack Daisy Rain - V1, CAC, CACIB, BOB, užší výběr v BIG!
Také Cinnamon, Berry i Black Jack zahájili cestu za šampionem Slovenska a já jim budu moc držet palce, ať se daří i nadále.

Obrovská gratulace a zejména poděkování patří všem majitelům našich odchovánků. Držím vám všem palce na cestě za plněním vašich snů!
irský setr
Cinnamon Daisy Rain

13. 3. 2018 - VRH A SLAVÍ ČTVRTÉ NAROZENINY

Přesně před čtyřmi lety, v noci z 12. na 13. března se narodil v chovatelské stanici Daisy Rain náš úplně první a nezapomenutelný vrh o 15 štěňátkách. Dnes už jsou z malých rezavých zločinců dospělí setři, kteří snad svým páníčkům přinášejí jen a jen radost. Zkušenosti říkají, že až kolem čtvrtého roku setři mentálně dozrávají a trošku se jim to v těch jejich bláznivých hlavičkách srovná, tak doufám, že to páníčci také pozorují :-). Chtěla bych poděkovat všem majitelům, kteří s námi udržují pravidelný kontakt, z mnohých se za ta léta stali naši dobří přátelé. Tak hlavně hodně zdravíčka a radosti všem!!! K narozeninám dostali áčáci aktualizaci fotogalerie na svojí stránce.
irský setr

3.-4.02.2018 - DUO CACIB BRNO

Druhá výstava letošního roku přinesla našim odchovánkům ve velice pěkné konkurenci tato ocenění:

sobota, rozhodčí Wojcech Burski, PL
Berry White Daisy Rain (tř. otevřená) - VD3/3
Black Jack Daisy Rain (tř. pracovní) - V2/3, res. CAC
Andy Warhol Daisy Rain (tř. pracovní) - VD3/3
Agar Akimbo Daisy Rain (tř. šampionů) - V2/4 res. CAC
All In One Daisy Rain (tř. pracovní) - VD2/2

neděle, rozhodčí Harto Stockmari, FIN
Berry White Daisy Rain (tř. otevřená) - V1/4, CAC
Black Jack Daisy Rain (tř. pracovní) - V1, CAC, CACIB
Andy Warhol Daisy Rain (tř. otevřená) - V3/4
Agar Akimbo Daisy Rain (tř. šampionů) - V1/3 CAC, res. CACIB
All In One Daisy Rain (tř. pracovní) - VD2/3

Agárek si navíc odnesl úplně novou zkušenost, když doprovázel Anetku v soutěži Juniorhandling a společně se probojovali až na krásné třetí místo. Všem moc a moc gratulujeme.
irský setr
O titul CACIB bojují (zprava): Agar Akimbo, Black Jack a Berry White Daisy Rain

13. 01. 2018 – NVP BRNO

Na první výstavě letošního roku měla naše chovatelská stanice početné zastoupení a odchovánci přivezli krásná ocenění. Největší gratulace patří Andymu (Black Jack Daisy Rain), který si odnesl vítěze plemene a v den svých druhých narozezin si nadělil krásný dáreček – stal se Českým šampionem.

Black Jack Daisy Rain (tř. otevřená) – V1, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 3, Český šampion!!!
Berry White Daisy Rain (tř. otevřená) – V2, res. CAC
Agar Akimbo Daisy Rain (tř. vítězů) – V1/3, CAC, započat Český grandšampion
All In One Daisy Rain (tř. pracovní) – VD

irský setr

04. 01. 2018 – LEDŇÁČCI SLAVÍ NAROZENINY

V lednu oslavil svoje páté narozeniny náš rezavý lumpík Dolčí a druhé narozeniny také náš vrh B, ze kterého zůstala doma fenečka Betynka. Všem přejeme hlavně hodně zdravíčka, elánu, lásku od svých páníčků a něco dobrého na zub.
irský setr

03. 01. 2018 – ANDY WARHOL SE STAL CHOVNÝM PSEM

Hned v úvodu roku k nám dorazila krásná zpráva od majitelky jednoho z našich odchovánků Lucky Vitíkové, že Andy Warhol Daisy Rain se stal oficiálně chovným psem! Jedná se již o pátého jedince z vrhu A, který splnil chovnost. Majitelům Lucce a Honzovi moc gratulujeme. Andy je nyní zaregistrován jako chovný pes Moravskoslezského klubu anglických ohařů. Na počest chovnosti dostal Andy svou vlastní stránku.
irský setr

ROK 2017 ->

Fotografování psích výstav, tvorba webových stránek pro chovatele, návrhy grafik pro plánované vrhy - Eva Černohubová