CHOVATELSKÁ STANICE IRSKÝCH SETRŮ
IRISH SETTER KENNEL

31.12.2019 - ÚSPĚŠNÝ ROK 2019 JE ZA NÁMI

Jak už je mým milým zvykem, opět bych na samý závěr roku chtěla trochu zabilancovat a ohlédnout se za událostmi a otisky, které za sebou zanechala naše chovatelská činnost v právě končícím roce 2019. Začnu tím, co všechno se událo na "domácí půdě", tedy přímo u nás doma. Hned v lednu jsme přivítali na svět novou generaci malých sedmikrásek, náš toužebně očekávaný a pečlivě naplánovaný vrh "D", který nám přivedla na svět úžasná Betynka. Všech 9 malých kuliček jsme vyslali do světa a já je v průběhu celého roku napjatě sledovala, pozorovala a hodnotila, abych nyní, po 11 měsících, mohla spokojeně konstatovat, že všichni zdárně prosperují, mají naprosto báječné rodiny a vypadají všichni velmi nadějně. Už se nemůžu dočkat, až dospějí a ukážou nám, co je v nich. Další velká událost v Daisy Rain už bohužel optimistická nebyla. Poprvé za ta léta bilancování musím napsat, že jsme se nejen rozrůstali, ale že jsme v letošním roce poprvé někoho ztratili. Za duhový most v březnu odešel nejstarší člen naší smečky, který všechnu tu mojí lásku a vášeň k setrům odstartoval, Dor z Hosteckých vrchů. Rozhodli jsme se, že prázdné místečko v pelíšku a v srdcích mých rodičů nenecháme prázdné, a proto jsme v červnu přivezli novou mahagonovou posilu do smečky, Arnouška, který bude bydlet a řádit u mých rodičů. Zatím se s ním rozhodně nenudí a to je moc dobře. Příští rok Arnouška představíme blíže. Naše výstavní účast byla letos slabší. Důvodem absence byl Betynčin lednový vrh štěňátek a její následná rekonvalescence po početném vrhu. Na několik pečlivě vybraných výstav jsme se v druhé polovině roku ale přece jen vypravili a Betynce se podařilo dodělat všechny námi vysněné šampionáty. Za největší úspěch považuji rozhodně splnění podmínek pro udělení titulů Interšampion C.I.E. a C.I.B. Je to již druhý odchovánek z naší chovatelské stanice (po Agarovi), který se může pyšnit tímto velmi prestižním titulem. Zato naši odchovánci nás na mnohých českých i zahraničních výstavách krásně a hojně prezentovali. Mnozí dosáhli během roku skvělých výsledků, a tak přibyla v rodině Daisy Rain celá řádka nových šampionů, ať už České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Chorvatska nebo třeba i vzdáleného Rumunska. Jejich společné výsledky vyzdvihly naši chovatelskou stanici na báječné 3. místo v soutěži IRSKÝ SETR ROKU 2019, kterou každoročně monitoruje a sčítá náš kamarád Martin Houda (CHS Red Joker) a opět mu za to patří obrovský dík! Naši odchovánci se ale mimo výstav prosadili i na poli pracovním, z čehož mám také nesmírnou radost. Zkoušky vyššího typu letos absolvovali např. Agar, Black Jack nebo Cinzano. Závěr roku patřil jako tradičně honům. Letos provětral Roman všechny naše psy díky menší časové zaneprázdněnosti opravdu dosytosti a pozvali jsme díky dobrým vztahům v bažantnicích také několik našich kamarádů. Naše smečka byla tedy v podobě honů odměněna až až a my máme na oplátku mrazák naplněný dobrou zvěřinou a doma ty nejhodnější, nejspokojenější a krásně unavené psy.
Na závěr bych chtěla poděkovat naší široké psí rodině, tedy všem majitelům našich odchovánků za to, s jakou láskou o naše milované psí děti pečují, jak se jim věnují a co všechno už s nimi dokázali. Bez vás všech by náš kynologický rok nemohl být tak krásný, bohatý a naplněný báječnými zážitky. Za to vám všem z celého srdce moc a moc děkuji a už teď se nesmírně těším, čím vším nás obdaří rok příští.
irish red setter

15.12.2019 - MALÁ AKTUALIZACE ÚSPĚCHŮ

Proběhla aktualizace na stránce Betty Barcley a Agar Akimbo Daisy Rain.

11.-12.12.2019 - SEZÓNA HONŮ JE V PLNÉM PROUDU

Z příspěvků níže by se mohlo zdát, že jsme podzimní období věnovali zejména výstavám. Ale pravý opak je pravdou. Hlavní náplní naší smečky jsou každoročně v období podzimu a zimy hony. V září začínáme s hony na kachny a od poloviny října pak pokračujeme hony na bažanty. I letos mají naši psi štěstí, že mohou pracovat dokonce ve třech bažantnicích a užít si tak svou vášeň pro hledání, vystavování a aport do sytosti. Roman střídavě bere Daisinku, Dolčího i Betty a pro psy je to ta největší odměna, jakou jim můžeme nabídnout. V prosinci přijala pozvání na hon také Lucka s Maggi (ALL IN ONE), které jsme ho slíbili už v září, když přijely na kachny. Roman je vzal do bažantnice na Hluboké a v Martinicích a holky si tak užily příjemné aktivně strávené dva dny po boku našich šikovných psů. Doufáme, že se jim pozvání líbilo a příští rok to snad opět zopakujeme.
irish red setter

6. - 8.12. 2019 - MÁME V RODINĚ NOVÉHO ŠAMPIONA

A tím šikovným krasavcem je Berry White DAISY RAIN "Berry" ze Slovenska, kterému se moc hezky dařilo na poslední slovenské výstavě roku v Nitře:
pátek: V1, CAC
sobota: V2/3, res. CAC
neděle: V1, CAC, res. CACIB - dokončen šampion Slovenska!!!

Berry se tak od neděle může pyšnit novým titulem Slovenský šampion a já věřím, že o něm ještě uslyšíme. Majitelům Martině a Robovi posíláme velikou gratulaci, jen tak dál!
irish red setter

1.12.2019 - ROZLOUČENÍ S VÝSTAVNÍ SEZÓNOU 2019

Ačkoliv Betynka získala poslední potřebný titul v Budějcích a v ČR už tak dosáhla na všechny šampionáty, které mohla získat, rozhodli jsme se vyrazit ještě na poslední výstavu letošního roku do Prahy, uzavřít tak výstavní sezónu roku 2019 a pozdravit všechny přátele, které jsme dlouho neviděli. Výstavu jsme pojali také jako menší setkání našich odchovánků, protože jsem věděla, že nějací jsou nahlášení. Strávili jsme moc příjemný den ve skvělé společnosti a s výstavní sezónou jsme se tak moc hezky rozloučili v kruhu dobrých kamarádů a známých. Kromě naší Betynky startoval také Andy (Black Jack) a premiéru ve třídě mladých měly dvě holky déčandy. Obě musí ještě dospět, dozrát, přibrat pár kil a na výbornou si tedy ještě počkat. Přesto mi všechny naše děti udělaly velikou radost. Se všemi se už teď těším na setkávání ve výstavních kruzích příští rok!
Irské setry posuzovala Monika Blaha z Rakouska.

Black Jack DAISY RAIN (tř. šampionů) - V2/3 res. CAC
Delly DAISY RAIN (tř. mladých) - VD3/3
Dorothy DAISY RAIN (tř. mladých) - VD2/3
Betty Barcley DAISY RAIN (tř. pracovní) - V1/2, CAC, res. CACIB

26.-27.10.2019 - CINNAMON VYRAZILA ZA DRÁKULOU

A zatímco Betynka bojovala u našich východních bratrů o šampionku Slovenska, naše jediná výstavní vlaštovička z vrhu C - Cinnamon vyrazila ten samý víkend ze své slovenské vlasti až do dalekého Rumunska na halloweenské výstavní klání do Oradey, kde se každoročně koná populární výstava. Cinnuška dosáhla v Rumunsku na moc krásné výsledky a za jediný víkend se jí podařilo splnit podmínky pro udělení titulu šampionka Rumunska!!! Majitelům Martině a Josefovi moc a moc gratuluju!!!

26.10.2019 (rozh. Cristina Epuras) - V1, CAC, BOS
26.10.2019 (rozh. András Koros) - V1, CAC, res. CACIB
27.10.2019 (rozh. Csaba Zsolt Lokodi) - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG 3 !!!
irish red setter

25.-27.10.2019 - MVP BRATISLAVA

Po úspěšné misi Karlovac, která nás velmi povzbudila do dalších akcí, jsem se před Pájou Píchovou zmínila, jestli se náhodou nechystají letos ještě někam na Slovensko. Betynce totiž k dodělání rozjetého šampionátu chyběl jeden jediný CAC. Páje se rozsvítily oči a povídá, že nejbližší akcí, na kterou k našim východním sousedům vyráží, bude výstava v Bratislavě. Takže opět rodinná porada, kontrola volného termínu, rozhodčích... Nakonec rozhodnuto, že Betynku přihlásíme. Mise splnila svůj účel, Betynka uspěla, jak měla, a od nynějška se může pyšnit dalším titulem do sbírky - je to novopečená šampionka Slovenska!!!
irish red setter

12.10.2019 - AGAR ZNOVU DOBYL BUDĚJCE

Podzimní účast našich odchovánků na výstavě v Budějcích byla hřejivější, než ta jarní, kdy nás reprezentoval (nutno dodat, že nejlépe, jak mohl) jen Agárek. Tentokrát se sešli dva bráškové áčáci (Agar a Amore Mio), partu doplňovala naše domácí béčanda Betynka a velikou radost jsem měla z naší nejmladší generace déčáků, kterou reprezentovala roztomilá žížalka Dellynka. Nevím, jestli v Budějcích visí ve vzduchu nějaké zvláštní kouzlo, nebo si ho vždycky tou skvělou atmosférou a dobrou náladou vykouzlíme sami, ale zase se nám "doma" neuvěřitelně dařilo:

Ch. Amore Mio DAISY RAIN (tř. pracovní) - V1/4 CAC
Ch. Agar Akimbo DAISY RAIN (tř. šampionů) - V1 CAC, CACIB, BOB & BIG1!!!
Delly DAISY RAIN (tř. dorostu) - velmi nadějná 1/2
Ch.Betty Barcley DAISY RAIN (tř. šampionů) - V1 CAC, CACIB, BOS

DAISY RAIN - nejlepší chovatelská skupina výstavního dne!!!

To je také poprvé v historii naší chovatelské stanice, kdy se nám podařilo ulovit oba CACIBy - jak na psa, tak na fenu. Betynce přišel poslední chybějící titul vhod, dodělala totiž tímto krásným úspěchem další poměrně těžký šampionát a stala se šampionkou ČMKU! Irské setry posuzoval slovenský rozhodčí Vladimír Piskay. Opět moc děkuji všem, kteří se podíleli na předvedení našich pejsků: Páje Píchové a Šárce Ščudlové, která si sama odvážně zaběhla se třemi nesehranými irčany o nejlepší chovatelskou skupinu a zvládla to naprosto bravurně. Byl na ni opravdu nádherný pohled. Šárko, díky!
irish red setter

21.-22. 9.2019 - EXPEDICE KARLOVAC

Výprava do chorvatského Karlovacu byla tak trochu "hurá akce". Pár dní před poslední uzávěrkou sdílela kamarádka na FB nabídku, že mají volné místo v autě na tuto výstavu, a mě to zaujalo. Takže rychlá porada doma a nakonec padlo rozhodnutí, že Betynku s Romanem vypravíme. Na dokončení chorvatského šampiona jí totiž chyběly dva CACe, které by se při troše štěstí daly během tohoto víkendu získat. A tak v pátek v noci celá výprava tvořená 3 lidmi a 6 psy vyrazila do Chorvatska. Já jsem pro tentokrát držela pěsti z domova. A výprava to byla pro všechny zúčastněné více než úspěšná. Betynce se moc dařilo a splnila vytyčený cíl:

sobota, rozhodčí Kornelia Butrimova (Litva)
V1, CAC, res. CACIB, BIS Hunting working dog

neděle, rozhodčí John Walsh (UK)
V1, CAC, res. CACIB, BIS Hunting working dog III

Betynka se tak stává šampionkou Chorvatska!!! A jako bonus se po oba dny umístila ve veliké konkurenci loveckých plemen: V sobotu se stala nejkrásnějším a v neděli třetím nejkrásnějším loveckým psem ze tříd pracovních. Jsme na ní moc a moc pyšní a za bezchybné předvedení po oba dny děkuji Páje Píchové.
irish red setter irish red setter

21.9.2019 - BLACK JACK SLOŽIL PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Naše rodina Daisy Rain se rozrostla o dalšího lovecky upotřebitelného odchovánka! Svoji "LUP" získal v sobotu BLACK JACK Daisy Rain "Andy", když s majitelem Láďou úspěšně absolvovali Podzimní zkoušky s 292/4 body a stali se dokonce vítězi celých zkoušek! Posíláme obrovskou gratulaci a jsme ohromně pyšní.
irish red setter

14.9. 2019 - CINZANO SLOŽIL PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Opět po čase přišly zprávy, které mě jako chovatele moc potěší.
Podzimní zkoušky "Daňkův pohár" a náš odchov CINZANO Daisy Rain "Cir" na krásném 3. místě z 22 přihlášených ohařů, 295/4 bodů, I. cena!
Moc gratuluji majitelům Jaromíru Coufalovi a Dajáně Dvorské. Dajánka mě také s radost informovala, že tím ještě nekončí a chtěli by příští rok s Cirem zkusil lesní i všestranné zkoušky. Tak budeme držet palce, ať jde příprava podle představ.

12.9. 2019 - KACHNY, KACHNY, KACHNY....

A je to tady, sezóna honů začala... 1.9. začínají jako tradičně kachní hony a my jsme s povděkem opět přijali nabídku jet vypomáhat při honech do bažantnice v Martinicích. Střídavě bereme všechny naše hafany a pozvali jsme na dvoudenní hon také Lucku s Maggi. Musíme tu naší jedinou všestrannou odchovanku s trefným jménem ALL IN ONE Daisy Rain také čas od času protáhnout v praxi. Maggi byla na kachnách poprvé, ale rychle se rozkoukala a poté už po boku mámy Daisy a Dolčího pracovala po oba dny jako profík. Těšíme se na viděnou na bažantech!
irish red setter

7.9.2019 - DOLČÍ MÁ ŠTĚŇÁTKA!

Dne 7. 9. se náš Dolčí (Karmino Made Oleander) stal pyšným tatínkem pětice štěňátek v chovatelské stanici Endless Adventure chovatelky Renaty Masařové. Pyšnou maminkou štěňátek je krásná fenečka s velice zajímavým zahraničním rodokmenem Abrakadabra Zannanza "Kimi". Oba rodiče z tohoto spojení jsou aktivně využíváni v myslivosti, štěňátka mají tedy předpoklady jak pro práci, tak pro výstavy, ale zejména hledáme majitele, kde budou štěňátka milovanými a právoplatnými členy rodiny. K zadání jsou ještě pejsci, jediná princezna zůstává doma. V případě zájmu neváhejte kontaktovat chovatelku: Renata Masařová, tel. +420 773 460 102, email: renata.masarova@email.cz, Hostouň u Prahy.
irish red setter

15. - 18. 8. 2019 - PO ROCE OPĚT NA SLOVENSKU

S radostí jsme opět po roce přijali pozvání od Hanky a Petra, majitelů našeho odchovánka Bonbónka, abychom s nimi strávili pár dní na jejich chatě ve slovenských Tatrách. Vyšlo nám krásné počasí a společný pobyt jsme si náramně užili. Sourozenci Bon a Betty si spolu skvěle rozuměli a všichni společně jsme vyráželi na výlety po okolí, na sběr borůvek a hub. Domů jsme si opět přivezli zásoby na celý rok. Moc děkujeme Petrovi a Hance za vřelost, s jakou nás na Boce opět přivítali, a doufáme, že jim to na podzim budeme moci oplatit u nás na jihu Čech. Pár záběrů z naší psí dovolené je ke shlédnutí v galerii.
Cestou domů jsme si udělali ještě krátkou zastávku v jihomoravských Prušánkách, kde jsme navštívili pro změnu páníčky naší odchovanky Dorky (Dorianne Daisy Rain). S majiteli a zároveň našimi kamarády Tondou a Kaťulou jsme probrali vzájemně novinky, konstatovali, že Dorinka krásně roste, a spokojeni odjížděli z prodlouženého víkendu domů.
irish red setter

6. 8. 2019 - PŘIJELA NÁS NAVŠTÍVIT DOROTKA

Začátkem srpna jsem měli doma moc milou návštěvu, přijela nás navštívit Dorotka (Dorothy Daisy Rain) se svojí rodinou, když se vraceli z dovolené v Českém Krumlově. Strávili jsme společně moc hezké odpoledne, povídali si především (jak jinak) o setřících a s potěšením si vyslechli, jakou dělá Dorotka svým páníčkům radost. To nás jako chovatele samozřejmě těší ze všeho nejvíc. Na závěr jsme dali pánečkům nějaké rady a tipy ohledně výcviku a udělali společnou rodinnou třígenerační fotku. Pár fotek šestiměsíční Dorotky si můžete prohlédnout také u nás v galerii.Dorotka k nám přijede v prosinci na prázdniny, už se nemůžeme dočkat.
irish red setter

20.7.2019 - CINZANO ÚSPĚŠNĚ SLOŽIL SZVP

Cinzano, domácky Cireček, dnes úspěšně složil speciální zkoušky z vodní práce v I. ceně. Majiteli Jaromíru Coufalovi moc moc gratulujeme!

6. – 7. 7. 2019 - CINNAMON JE GRANDŠAMPIONKOU SLOVENSKA

Cinnuška je doposud stále jedinou vlaštovkou, která výstavně reprezentuje náš vrh C. Zato nadmíru úspěšně. Po mnohých krásných úspěších přidává nyní do sbírky další titul, a sice GRANDŠAMPION Slovenska! Je tak prvním odchovánkem z naší chovatelské stanice, který dosáhl na tento titul. Šampionát se jí podařilo dokončit ve Velké Idě (2x V1, CAC, res. CACIB), kde se ukázal po delší době také Berry White a též si odešel s titulem: V2, res. CAC. Oběma majitelkám Martinám moc gratulujeme!!!

29.6.2019 – NVP KLATOVY: MÁME HATTRICK!

Letos si dáváme od výstav pauzu, a tak byla naše účast v Klatovech spíš takovou výjimkou, protože Klatovy jsou prostě skvělé a jezdíme tam hrozně rádi. A opět vyšlo typické klatovské počastí, tedy neskutečné vedro. Mým jediným cílem během celého dne tak bylo udržel psy někde ve stínu, což na otevřeném atletickém stadionu opravdu nebyl lehký úkol. Přihlásila jsem po roční pauze Dolčího a poprvé po štěňátkovské dovolené také Betynku. Betty ještě není po štěňatech v optimální kondici, proto jsem zvolila obligátní pracovní třídu, kde by se nad absencí srsti mohlo přimhouřit oko. Oba psi zaběhli po dlouhé výstavní pauze bez jakéhokoliv předchozího tréninku a v tom úmorném vedru naprosto fantasticky a jsem opravdu pyšná na to, jak krásně se oba předvádějí. Dolčí si od pana rozhodčího Josefa Nováka odnesl ocenění CAC, Národní vítěz a zároveň ziskem posledního potřebného CACe splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ GRANDŠAMPION. Betynka si ze třídy pracovní též odnesla titul CAC a v konkurenci 3 moc pěkných feneček a navzdory chybějící srsti získala i titul Národní vítěz a BOS. V závěrečných soutěžích jsem je oba nahlásila do soutěže o nejkrásnější pár a byla zvědavá, jak si po loňských úspěších povedeme letos. A výsledek byl pro mě naprosto nečekaný a neuvěřitelný, po třetí v řadě (2017, 2018, 2019) se naše mahagonové duo stalo nejkrásnějším párem celého výstavního dne! A tím naše úspěchy ještě zdaleka nekončí :-) Na výstavu byla přihlášena také malinká Dellynka, která se s majitelkou Verčou v kruhu krásně prezentovala, a v závěrečných soutěžích si odnesla titul 3.nejkrásnější štěně výstavy! Tomu se říká parádní začátek výstavní kariéry. Takže napřesrok v Klatovech zase určitě naviděnou! :-)
Výsledky:
Karmino Made Oleander (třída vítězů) – V1, CAC, Národní vítěz, Český Grandšampion!!!
Delly Daisy Rain (třída štěňat) – VN1, 3 BIS puppy
Betty Barcley Daisy Rain (třída pracovní) – V1, CAC, Národní vítěz, BOS
Dolčí + Betty – Nejkrásnější pár výstavního dne!

irish red setter

25.5.2019 - CORONA SLOŽILA ZKOUŠKU ZZO

A pak že o našich céčácích není mnoho slyšet! Corinka se svou paničkou Dájou úspěšně zabodovaly ve zkouškách poslušnosti, které se společně věnují, a složily zkoušku ZZO (Zkouška základní ovladatelnosti psa), navíc na krásném druhém místě! Kromě poslušnosti se holky věnují také agility. Přejeme do budoucna hodně úspěchů a radujeme se s vámi!
irish red setter

11.5.2019 – CINZANO ÚSPĚŠNĚ ZABĚHL ZKOUŠKY VLOH

Krásné zprávy přišly od Coufalových, majitelů Cirečka. V sobotu 11.5. se konaly pod záštitou OMS Olomouc zkoušky vloh, na kterých startoval náš odchov Cinzano Daisy Rain se svým majitelem a vůdcem Jaromírem Coufalem. Cinzano zaběhl zkoušky na samé čtyřky a stal se vítězem zkoušek! Moc mě potěšila slova majitelů, že tímto s výcvikem rozhodně nekončí a na podzim se chystají na podzimky a zkoušky z vodní práce. Budeme držet palce a moc nás s Romanem těší, že alespoň jeden z céčáků bude veden pro loveckou praxi.

4.5.2019 – KLUBOVÁ VÝSTAVA MSKAO SLAVKOV

V letošním roce jsem opět s radostí přijala nabídku pracovat jako vedoucí kruhu irských setrů na nejkrásnější a nejobsazovanější výstavě u nás – klubové výstavě ve Slavkově u Brna. Irské setry letos posuzoval švédský rozhodčí Sjoerd Jobse (CHS Caemgen´s) a přijelo se mu ukázat na padesátku irských setrů z Čech i ze zahraničí. Mezi přihlášenými se ukázal mimo jiné tatínek našich béčáků „Zaki“ a i přes svůj veteránský věk je pořád ve skvělé kondici a moc hezky se prezentoval. Kromě něho přijel z Polska také „Muffin“, tatínek našich déčáků. Byla jsem z něj naživo opět naprosto unešená, a tak jsem měla obrovskou radost, že se líbil i rozhodčímu, který ho vybral následně jako vítěze plemene! Naše odchovánky reprezentoval ostřílený výstavní matador Andy (Black Jack), který byl ve třídě vítězů poražen jen Muffinem. A ve třídě štěňat si odbyly premiéru dvě rozkošné sestřičky z vrhu D – Dorka a Dellynka. Obě si od pana rozhodčího vysloužily ocenění „velmi nadějná“. Dorinka první, Dellynka druhá. A Dorka zabodovala ještě v závěrečných soutěžích, kde si pod zkušenýma rukama naší kamarádky Bronky doběhla pro titul BIS puppy!!! Den ve Slavkově se opět vydařil a už teď se těším na další ročník!

Výsledky:
Black Jack Daisy Rain (vítězů) – V2, res. CAC
Dellly Daisy Rain – VN2
Dorianne Daisy Rain – VN1, BIS puppy!!!
irish red setter

20. - 21.4. 2019 - AGAR DOBÝVÁ SLOVINSKO

Jelikož už krasavec Agárek v Čechách spoustu smetany slízl, s paničkou Zdeňkou už se budou ukazovat na tuzemských výstavách jen sporadicky, aby nebrali tituly zbytečně zase mladším pejskům. Zato se rozhodli, že zkusí své štěstí v cizině. Vydali se proto tentokrát zkusit své štěstí do Slovinska. A jejich výsledky pod vedením šikovné handlerky Anetky nedopadly vůbec špatně:
CACIB Maribor + Pohorje 20. - 21. 4.
Sobota: V1, CAC, Res. CACIB (rozhodčí Andreja Stajnar, SLO)
Neděle: V1, CAC (rozhodčí Juha Kares, FIN)

14. 4. 2019 - MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

Letošní účast odchovánků na jarních Budějovicích byla po předchozích letech jen symbolická. Domů se přijel ukázat (a velkou pochvalu ode mě dostává) Agar s paničkou Zdeňkou a handlerkou Šárkou. Agar naši chovatelskou stanici reprezentoval opět v tom nejlepším světle a získal V1, CAC, CACIB a BOB! Irské setry posuzoval pan Luboš Šlapanský. Snad se na podzim se sejdeme zase v hojnějším počtu.
irish red setter

31.3. 2019 - PRACANTKA MAGGI OCENĚNA ZA VÝKON

V soutěži Pes roku MSKAO 2018, kategorie Výkon získala Maggi (All In One Daisy Rain) za vynaložené úsilí v loňském roce krásné 8. místo a titul "Nejlepší pracovní Irský setr klubu MSKAO". Luci, velikánská gratulace, jste jedničky!
irish red setter

24. 3. 2019 - ŠTĚŇÁTKA SE ROZUTEKLA DO NOVÝCH DOMOVŮ

Náročné a nezapomenutelné dva měsíce s naším vrhem D jsou za námi. Uteklo to opět jako voda a štěňátka se nám rozjela do nových domovů, do různých koutů České republiky i do zahraničí. Vrh D hodnotíme s Romanem jako nesmírně vyrovnaný a kvalitní. Jsme velmi zvědaví, co ze štěňátek vyroste. Věřím, že všechna štěňátka naplní očekávání svých majitelů a stanou se pro ně těmi nejlepšími čtyřnohými společníky. S některými se snad v budoucnu budeme potkávat na výstavách nebo na zkouškách. Hodně štěstí do života!
irish red setter

17. 3. 2019 - CAC RATIBOŘ

Agar pokračuje ve výstavním tažení a s paničkou se rozhodli dobýt další sousední zemi, tentokrát Polsko. První výprava dopadla velmi úspěšně, na národní výstavě v Ratiboři získal Agar se svou handlerkou Anetkou V1, CAC, Národního vítěze a BOS. Cesta za polským šampionátem je úspěšně zahájena.
irish red setter

13. 3. 2019 - VRH A SLAVÍ PÁTÉ NAROZENINY

Je to neuvěřitelné, naši áčáci, naše první miminka, náš navždy speciální vrh slaví už páté narozeniny. Troufám si říct, že 5 let už je doba, kdy mohu kvalitu a výsledky štěňat trochu zhodnotit. Kdo chtěl se svým odchovánkem něco dokázat, něco zkusit, ten měl dostatek času vrhnout se do jakékoliv aktivity. V první řadě jsem šťastná, že má všech 15 štěňat báječné majitele, že se všichni těší dobrému zdraví a že mám o všech alespoň čas od času zprávy. Ale jako chovatelku mě samozřejmě těší i to, že se někteří majitelé s našimi odchovánky vrhli do světa výstav, na zkoušky a že se některým za ty roky podařilo dosáhnout opravdu krásných úspěchů. Zkrátka, někteří se nakazili tím nevyléčitelným "setřím virem", který je jistojistě bude provázet až do konce života. Z 15 štěňat se jich 8 prezentuje na výstavách, 5 složilo lovecké zkoušky a 5 jich působí v chovu. Věřím, že někteří mají ještě nějaké vytyčené mety před sebou, a těším se na další krásné zprávy. Áčáci si díky svým bohatým aktivitám na své stránce vysloužili rubriku nazvanou "úspěchy", kde s můžete prohlédnout, jakých krásných úspěchů během těch 5 let dosáhli.

4. 3. 2019 - DOR ODEŠEL DO PSÍHO NEBE

Ve věku 14 let a 8 měsíců odešel za duhový most náš Dor. První setr a ten, který mě naučil milovat tohle plemeno, ten kterému vděčím za vše. I v těchto smutných chvílích mě hřeje vědomí, že prožil nádherný setří život plný procházek, honů, úspěchů na výstavách a radosti, zanechal po sobě hodně krásného a šikovného potomstva. Teď už zase běhá po loukách plných zvěře a prohání své oblíbené zajíce. Bude nám všem moc chybět, ale ve svých potomcích a v našich vzpomínkách žije dál.
irish red setter

3. 2. 2019 – MÁME ŠTĚŇÁTKA: TÝDEN TŘETÍ

Třetí týden je zatím nejpohodovější. Štěňata už vidí, začínají chodit, ale stále ještě jsou to pomalí a klidní buřtíci, kteří jsou při snaze o koordinaci svých pohybů dost legrační. Nechají nás už konečně taky trochu vyspat. Betynka už je navštěvuje jen po čas kojení, zbytek doby tráví v blízkosti porodní bedny, aby měla stále všechno pod dohledem. Oba pejsci už výrazně přerostli i ty netlustší holky a rozdíl v pohlaví už je znát na první pohled. Máme za sebou první stříhání drápků, aby štěňata mamince nedrancovala struky víc, než je nutné. Betynka je stále trpělivá maminka, mléčný bar je pro devítihlavou smečku dostačující a štěňata krásně přibírají. Jelikož už nás vidí i slyší, začínají na nás reagovat, když přijdeme k porodní bedně, vrtí ocáskem a přibatolí se okousat nám ruce, nebo vlasy, je na ně úžasná podívaná. Máme je místo televize.
irish red setter

9. - 10. 2. 2019 AGAR V MAĎARSKU

Jelikož Agárek v Čechách už všechny šampionáty vysbíral, bude nás letos více reprezentovat v cizině. S paničkou Zdeňkou začali zahraniční šňůru dvěma výstavami v Maďarsku, kde se Agimu hezky dařilo (2x V1, CAC, 2x res. CACIB) a je zase o krůček blíž k zisku maďarského šampionátu. Držíme palce!!

3. 2. 2019 – MÁME ŠTĚŇÁTKA: TÝDEN DRUHÝ

Štěňata rostou jako z vody. Druhý týden začíná Betynka konečně dobrovolně opouštět porodní bednu na čas delší než nutné vyvenčení. Pozorování brambůrek je více než zábavné, protože se snaží o první krůčky, ale zejména ty nejvypasenější valibuky neohrabané nožičky ještě neunesou. Zhruba od poloviny týdne se těšíme, až začnou otevírat očička, ale mrňousové si dávají na čas a kukadla rozlepují všichni na stejně, jako by se domluvili, až 14. den. Ve dvou týdnech také opět vážíme, štěňátka mají okolo 1100 - 1400 g. Koncem druhého týdne zjišťujeme, že porodní bednu už bude nutné zavírat, první průzkumníci ji při svých plazících toulkách omylem opouštějí.
irish red setter

2. – 3. 2. 2019 – DUOCACIB BRNO

Na Duocacibu, jedné z nejvíce obsazovaných výstav roku, jsme letos měli pouze jednoho reprezentanta naší chovatelské stanice, Andyho (Black Jack Daisy Rain). V kvalitní konkurenci si odnesl po oba dva dny pěkné ocenění:
Sobota, rozhodčí Peter Berchtold (AT) – V1, CAC (otevřená)
Neděle, rozhodčí Alenka Pokorn (SLO) – V2/2, res. CAC (otevřená)

25. 01. 2019 - IDS NITRA

O víkendu se konala v Nitře trojvýstava. My jsme měli dva zástupce jen v pátek. A dařilo se jim u pana rozhodčího Václavíka přenáramně:
Black Jack DAISY RAIN (tř. pracovní) - V1, CAC, res.CACIB, nový šampion Slovenska!!!
Cinnamon DAISY RAIN (tř. šampionů) - V1, CAC, CACIB, BOB!!! čekatelka Grand šampiona Slovenska
Majitelům moc a moc blahopřejeme!!!

20. 01. 2019 - MÁME ŠTĚŇÁTKA!!!

Týden první
Naše dlouho očekávaná štěňátka jsou konečně na světě! V neděli 20. 01. v poledne začala Betynka rodit a během 5 a půl hodiny přivedla na svět 10 krásných štěňátek nedělňátek, 8 feneček a 2 pejsky. Celý vrh byl krásně vyrovnaný, štěňátka s porodními vahami v průměru 300 - 400 g. O nejmenší fenečku jsme v průběhu prvního týdne bohužel přišli, ale i smutné věci k chovatelství prostě občas patří a nezbývá, než se s nimi vyrovnat. Ostatní štěňátka ale krásně prospívají, do týdne všichni zdvojnásobili porodní váhy a to nás moc těší. Říkáme jim domácky buřtíci. Byli jsme moc zvědaví, jak je přijme jejich babička Daisy. Bylo vidět, že by Betynce s tou drobotinou hrozně ráda vypomohla a při každém zapištění se hned ustaraně běží podívat k porodní bedně, Betynka si ovšem své děti náležitě hlídá a do bedny kromě nás nikoho nepustí. Zájemci a fanoušci našich malých mahagonových pokladů se můžou v galerii potěšit první várkou obrázků, které budou od teď pravidelně přibývat.
irish red setter

13. 01. 2019 - VRH B SLAVÍ TŘETÍ NAROZENINY

Čas letí jako voda a našim béčákům jsou už tři roky. Jako by to bylo včera, kdy jsme vyráželi plní očekávání za krytím na Slovensko. S majitelkou Zakiho, otce našich béčáků, jsme od té doby dobré kamarádky. Vrh B byl pro nás výjimečný zejména v tom, že jsme si z něj nechali doma pokračovatelku chovu, fenku Betynku. A právě Betynka už za pár dní přivede na svět naši další generaci, s radostí očekávaný vrh D. Přejeme všem béčákům hodně zdravíčka a nějakou narozeninovou ňaminku do misky!
irish red setter

12. 01. 2019 - NVP BRNO

Výstavní sezónu roku 2019 zahájila již tradičně národní výstava v Brně, kde jsme měli letos tři krásné zástupce. Všem se zahájení sezóny nadmíru podařilo a všichni dodělali šampionáty, pro které si do Brna nadějí přijeli. Irské setry posuzoval Oldřich Nehyba.
BLACK JACK Daisy Rain (vítězů) - V1, CAC, dokončen Český grandšampion!!!
AGAR AKIMBO Daisy Rain (pracovní) - V1, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 3, dokončen Šampion ČMKU!!!
ALL IN ONE Daisy Rain (otevřená) - V1, CAC, dokončen Český šampion!!!
Moc a moc všem gratulujeme!
irish red setter
ALL IN ONE a AGAR AKIMBO Daisy Rain

ROK 2018 ->

Fotografování psích výstav, tvorba webových stránek pro chovatele, návrhy grafik pro plánované vrhy - Eva Černohubová