CHOVATELSKÁ STANICE IRSKÝCH SETRŮ
IRISH SETTER KENNEL

31.12.2021 - PF 2022

Všem našim přátelům příznivcům a čtenářům těchto webových stránek přejeme hodně zdraví, štěstí, úspěchů a spokojenosti, zkrátka jen to nejlepší do nového roku.

29.12.2021 - EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ

V samém závěru roku se konala jedna ze dvou největších kynologických akcí roku, Evropská výstava psů, kterou letos hostila maďarská Budapešť. Ačkoliv to není až tak daleko, nakonec jsem se z mnoha důvodů rozhodla pro tentokrát nehlásit. Ale naše chovatelská stanice měla na této prestižní akci přece jen své zastoupení. Reprezentovala nás maličká odvážná Eureca Daisy Rain "Ari" se svou paničkou Luckou. Pro start do výstavní kariéry si holky vybraly hned takovou významnou akci, a proč by ne, když měly krásně natrénováno. Díky live stream přenosu ochotné litevské chovatelky a několika dalším videím jsem měla možnost vidět Arinky premiéru v přímém přenosu a byla to veliká radost! Ari si vyběhala známku velmi nadějná 2. Už se moc těším na další kariéru této malé vycházející hvězdičky a věřím, že bude určitě inspirací i pro další nadějné sourozence z vrhu E.

23.10.2021 - MVP SALZBURG

Jakmile jsem zjistila, že Rakousko opět obnovilo konání výstav, nedalo mi to a rozhodla jsem se, že by nebylo špatné ukázat Arnouška u našich sousedů. V Salzburku posuzovala respektovaná rozhodčí Hana Ahrens a sjela se sem pěkná a kvalitní zahraniční konkurence. Arno obstál mezi zahraničními psy na výtečnou a odvezl si tituly CACA a res. CACIB. Já jsem byla ráda, že jsem měla po dlouhé době možnost vidět hromadu krásných a neokoukaných psů na jednom místě. Výlet do Slazburku jsme si s Arnouškem moc užili a už se těším na další!

Aaron Arno Redweed - V1, CACA res. CACIB

10.10.2021 - KLUBOVÉ ZKOUŠKY VLOH MSKAO

Na klubových zkouškách vloh se předvedl náš odchovánek Bruno Mars Daisy Rain. Vyběhali společně s paničkou Zdeňkou I.cenu a Brunoš tak splnil poslední podmínku k získání chovnosti a je z něho tím pádem chovný pes! Moc blahopřejeme!

9.10.2021 - MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE

Na podzimních Budějovicích nás reprezentoval Arno a Dellynka. Oba si vedli moc pěkně. Touto výstavou jsme uzavřeli českou výstavní sezónu 2021.

Aaron Arno Redweed - V1, CAC
Delly Daisy Rain - V2/4 res. CAC

10.9.2021 - ŠTĚŇÁTKA SE ROZJELA DO NOVÝCH DOMOVŮ

Dva krásné letní měsíce utekly jako mávnutím kouzelného proutku a naše desítka štěňátek se rozjela ke svým novým rodinám. Jako vždy jsem se snažila vybírat budoucí páníčky pečlivě, přepečlivě. Doufám, že se mi to podařilo a že štěňata budou v nových domovech šířit jen radost. Jedna fenečka zůstává jako domácí posila u nás v rodné boudě, tak jsme moc zvědaví, jaký život nám společně osud nachystá. Už teď se na všechna dobrodružství moc těšíme a určitě se o nich dočtete tady na našich stránkách.

29.8.2021 - BLACK JACK DAISY RAIN JE VŠESTRANNÝ PES!

Máme dalšího všestranného odchovánka! A není jím nikdo jiný, než šikovný Andy (Black Jack Daisy Rain), který to pod vedením majitele Ládi dotáhl až na pomyslný zkouškový vrchol, na všestranné zkoušky ohařů. (II. cena a 466/4 bodů). Slova ani nemohou vyjádřit, jak jsem na oba kluky pyšná. Pro Láďu je Andy prvním psem, prvním setrem, kterého měl možnost cvičit, a pod vedením šikovného výcvikáře Mirka Vargy Andy plně dokázal zhodnotit svůj lovecký potenciál a vrozené vlohy. Bohužel, limitní známka na ohrádce s liškou shodila Andyho do II. ceny, ale jinak měl krásné známky a nebýt té jedné pokažené disciplíny, šel by si s velkou pravděpodobností pro vítězství. I tak je to nádherný úspěch. Jsem šťastná, že Andy má takové báječné páníčky, jaké má. Láďo, Evi, Andy, ještě jednou vám z celého srdce gratuluji!

21.8.2021 - DIANA SLOŽILA PODZIMNÍ ZKOUŠKY

Krásné zprávy dorazily od Rudy, majitele Dianky. Po intenzivní přípravě společně složili Podzimní zkoušky v I. ceně! Diana dělá čest svému jménu, Ruda si ji moc chválí a dle jeho slov ji příští rok vyšší zkoušky neminou. Budeme tedy doma všichni moc držet palce! Je to již druhá fenka z vrhu D, která získala loveckou upotřebitelnost, tedy vyšší typ zkoušek.

14.8.2021 - MVP BRNO

Cinzano Daisy Rain - V1, CAC, res. CACIB, Český šampion!
Majitelům Cirečka Dajáně a Jaromírovi moc gratuluji a děkuji, že po drobném povzbuzení toho šampiona přeci jen dotáhli. A jak hladce to šlo! :-)

14.8. 2021 - DOLČÍ ODEŠEL DO VĚČNÝCH LOVIŠŤ

Krátká, zákeřná nemoc nám ve věku 8 a půl roku vzala Dolčího. Vše se seběhlo tak rychle, že jsme neměli šanci se na to jakkoliv připravit. Ještě teď (po měsíci), když píšu tyhle řádky, mám slzy v očích. Tak strašně moc to bolí a Dolčí nám tu tak moc chybí.

Vzpomínám, jako by to bylo včera, kdy jsme si v Brně na benzínce převzali "zásilku z Litvy". To veselé, bezstarostné 3měsíční štěně se šibalským kukučem a nejdelším ocáskem na světě, díky němuž hned dostal od mojí sestry přezdívku "šlahoun". A tím svým šlahounem celý život při vášnivém běhání točil jako vrtulkou a byl tak jednoznačně k rozpoznání od ostatních našich psů. Pes, který od nás dostal desítky přezdívek, doma jsme mu ale povětšinou neřekli jinak, než "ministr", tak důležitě se uměl tvářit. Pes, kterého bylo pořád všude plno, při každé příležitosti hlasitě štěkal, proháněl srnky, u ničeho nesměl chybět. Před každým ulehnutím točil svá pověstná kolečka a pak se na nás podíval s provinilým výrazem, že mu to zase nevyšlo a leží hlavou do zdi/gauče/ledničky... :-D

Věřím, že až to nejhorší přebolí, budeme už navždy vzpomínat jen se smíchem, protože tolik historek, zážitků a silných emocí nemáme s žádným jiným z našich psů. Děkujeme také Veterinární klinice Vltava za nadstandardní péči a přístup až do úplného konce.

31.7.2021 - MVP KLATOVY

Aaron Arno Redweed - V1, CAC, res. CACIB
Delly Daisy Rain - V1, CAC, CACIB, BOS

Na výstavu v Klatovech jsem vyrazila jen sama s Arnouškem a po dlouhé době jsem si psí akci v klidu a v pohodě užila. K dobré náladě samo sebou přispěly i krásné úspěchy naší mini reprezentační skupiny. Arno se předvedl nádherně a získal od rozhodčí Olgy Dolejšové V1, CAC, res.CACIB a moc pěkný posudek. Naši CHS reprezentovala ještě fenka Delly a i té se nadmíru dařilo. Získala V1, CAC, CACIB, BOS a započala tak cestu za Českým šampionem. Majitelce Verče Hlobíkové ještě jednou moc gratuluji!

16.7.2021 - MÁME ŠTĚŇÁTKA

Dne 16.7. se naše Betynka stala maminkou vrhu E. Narodilo se nám 10 krásných, silných štěňátek v poměru 3 psi a 7 fen. Bety je úžasná máma, o štěňata skvěle pečuje, navíc má svou vlastní chůvu v podobě babičky Daisy, která opět štěňátka ochotně přijala a s péčí o ně Betynce pomáhá. Všechna štěňata jsou v tuto chvíli rezervovaná. Zájemci mohou v naší galerii sledovat každý týden novou várku fotek.

11.7.2021 - KLUBOVÁ VÝSTAVA NÁMĚŠŤ NA HANÉ

A hned den po Slavkově se v Náměšti konala další klubovka, tentokrát bez zadávání titulu Klubový vítěz. Koronavirus zařídil, že se výstava musela přesunout na tento termín. Tam už jsme nahlášeno neměli, ale malinké želízko v ohni jsme tam přece měli. Ukázat se přijel Cinzano Daisy Rain "Cir" a od pana rozhodčího Kalicha si odnesl výbornou a titul CAC ze třídy pracovní! Majitelé po výstavě vyřídili potřebné "papírování" a tak mohu prozradit, že z Cirečka je nově CHOVNÝ PES MSKAO! Majitelům moc gratuluji!

10.7.2021 - ARNO JE ZNOVU KLUBOVÝ VÍTĚZ !!!

Klubová výstava Moravskoslezského klubu anglických ohařů ve Slavkově u Brna. Akce, na kterou se za celý kynologický rok vždy těším nejvíc. Ani letos mě nezklamala. Bylo přihlášeno 50! irských setrů, které přijel posuzovat specialista na plemeno a chovatel IS Ronny Blomme z Belgie. Za naši domácí smečku vyjel reprezentovat opět pouze nejmladší člen Aaron Arno Redweed. Byla jsem moc zvědavá, jak se bude panu rozhodčímu líbit. A evidentně se mu líbil moc. Arno dostal nádherný a detailní posudek. Pan rozhodčí naprosto dokonale vyzdvihl všechny klady i drobné nedostatky, prostě posudek par excellence. Moc jsem si přála vítězství ve třídě pracovní, což se podařilo. Skvělé, super, cíl splněn, můžeme jet spokojeně domů...! Když se k nám pan rozhodčí následně rozešel ještě s kokardou pro klubového vítěze, nemohla jsem uvěřit. Arno je Klubový vítěz! Zase! Nádherné emoce a zážitek, který přeji každému.

Ale kromě radosti z úspěchu jsem měla velikou radost i ze setkání s několika našimi odchovánky. Na výstavě se jich mělo představit hned 5, nakonec přijeli jen 3. Všichni se předvedli v dobrém světle. Majitelům moc gratuluji a děkuji za prezentaci našeho chovu.

Aaron Arno Redweed (tř. pracovní) - V1/3, CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ MSKAO!!!
Black Jack Daisy Rain (tř. pracovní) - V3/3
Dorianne Daisy Rain (tř. otevřená) - V4/7
Daiquiri Daisy Rain (tř. pracovní) - V1/3 CAC

26.6.2021 INTERCANIS BRNO

Na červnovém Intercanisu se představili dva naši odchovánci.

Daiquiri Daisy Rain - V1, CAC, splněny podmínky pro titul Český šampion!
Cinzano Daisy Rain - V1
Majitelům moc gratulujeme!

20.6.2021 - MÁME KLUBOVÉHO VÍTĚZE!

Letošní plán výstav nemáme nijak nabitý, ale obě klubovky v něm nechybí. Tou první uskutečněnou byla Klubová výstava ČPSK na Konopišti. Na výstavu jsem přihlásila jen Arnouška a byla zvědavá, jak si u neznámého rozhodčího p. Formánka povede. A výsledek mi tedy opravdu vyrazil dech. Arno vyhrál třídu pracovní a později získal i titul KLUBOVÝ VÍTĚZ! Třešničkou na dortu pak byl i zisk titulu Nejkrásnější pracovní pes výstavy. Obou titulů si nesmírně ceníme a máme z Arnouška ohromnou radost. Na výstavě nás reprezentovali také dva odchovánci z vrhu A, Agar a Lordík, a oba si vedli též moc pěkně. Tak sláva vítězům a čest všem, kdo se v té 34stupňové výhni neupekli. Doufám, že takhle horká výstava už nás letos nečeká.

Aaron Arno Redweed (tř. pracovní) - V1/3, CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ, Nejkrásnější pracovní pes výstavy
Agar Akimbo Daisy Rain (tř. otevřená) - V1/3
Amore Mio Daisy Rain (tř. vítězů) - V3/4

A zatímco my jsme se pekli na výstavě, odchovanka Kira s majitelkou Peťou se pekly na Klubových zkouškách vloh. A klobouk dolů, že v tom vedru zaběhly tak krásný výsledek:
Daiqiri Daisy Rain - KZV 222/4 b. I.cena

15.6.2021 - DAISINKA MÁ NAROZENINY

Už 11 let s námi žije ta nejúžasnější psí bytost, jakou si jen majitel může vysnít. Ta úžasná, čarokrásná a charismatická psí osobnost se jmenuje Daisy. Stále se těší výbornému zdraví, pořád jí chutná a jak ji znám, už se nemůže dočkat, až ji zase vezmeme někam na hon. Přejeme ti z celého srdce, Daisinko, hlavně pevné zdraví a ještě moc a moc krásných a spokojených let!

4.-5.6.2021 - VÝSTAVNÍ SEZÓNA ZAHÁJENA

První červnový víkend se konaly v Brně dvě výstavy. Na páteční národce nás reprezentovala fenka Kira (Daiqiri) a na sobotní mezinárodce zase Arno. Oba dva odstartovali výstavní sezónu moc pěknými výsledky.

4.6. NVP BRNO - Daiquiri Daisy Rain - V2/2 res. CAC
5.6. MVP BRNO - Aaron Arno Redweed - V1/2, CAC

22.5.2021 - ÚSPĚŠNÝ KVĚTEN

Kynologická sezóna se snad zase pomalinku rozbíhá a někteří naši odchovánci využili hned prvních možných příležitostí, aby zúročili podzimní či brzký jarní trénink. Někteří zase využili květen k tomu, aby dodělali potřebná zdravotní vyšetření na chovnost. Květen tedy přinesl mnoho velkých důvodů k radosti:

Daiquiri Daisy Rain
- 22.5. OMS Ostrava: Zkoušky vloh I.cena (225/4 b.)
- 9.5. OMS Ostrava: Podzimní zkoušky I.cena - vítěz (289/4 b.)
Kira tak absolvováním zkoušek splnila poslední podmínku potřebnou k chovnosti. Obrovská gratulace a poděkování letí majitelce Petře!

Delly Daisy Rain
- DKK A
Dellynce chyběl k chovnosti také kousek, a sice rentgen kyčelních kloubů. 17.května mi majitelka Verča volala skvělou zprávu, že Dellynka má DKK A!!! Moc blahopřeji, lepší to být nemohlo.

Dorianne Daisy Rain
- DKK A, DLK 0/0
I Dorka a její páníčci jsou zase o krůček blíže k uchovnění. V květnu absolvovali rtg na DKK a DLK s nejlepším možným výsledkem. Moc blahopřejeme, Tondo a Kaťulo!

Aaron Arno Redweed
- 22.5. OMS Třebíč: Podzimní zkoušky I. cena
A náš domácí náš bujný mladík Arno se taky činil. Výcvik a příprava na zkoušky nebyly úplně jednoduché, jelikož Arno nebydlí s námi. Ale zvládli jsme to. V tomhle případě jsme na výsledek ještě pyšnější, než jindy. Pokud to čas a možnosti dovolí, budeme trénovat dál. Arno je chuťový pes a byla by škoda jeho talent nerozvíjet dál.

19.4.2021 - VRH C SLAVÍ 4 ROKY

Už je to 4 roky, co se narodil náš "domácí" vrh C ze spojení Dolčího a Daisinky. Oba rodiče se stále těší dobrému zdraví a přejí všem svým společným potomkům krásné čtvrté narozeniny. Za všechny štěňátka vybírám narozeninovou fotku Corinky, která se s paničkou Dájou úspěšně věnuje agility a moc to společně holkám jde. Všem majitelům také děkuji za fotky jejich oslavenců!

13.4.2021 - ARNO MÁ NAROZENINY

Aaron Arno Redweed slaví druhé narozeniny. Jako dárek ode mě dostal koupání, stříhání a focení, takže jsem zase na nějaký čas upadla v nemilost. Ale stálo to zato, vznikly krásné narozeninové fotky, ze kterých jsem nadšená. Dobrůtky a speciální porci narozeninového podrbání už pro našeho krasavce rozhodně obstarají moje mamka s taťkou, u kterých Arno bydlí. A jelikož jsem konečně vyřídila všechno nutné papírování, z Arna je konečně také CHOVNÝ PES! Na počest dostal svoji vlastní stránku.

10.4.2021 - DELLYNKA DRUŽIČKOU

Vždy mě potěší, když se z majitelů našich odchovánků stanou postupem času také přátelé, se kterými nás už pojí víc, než jen láska k setrům. S takovými pak prožíváme víc, než jen radosti a strasti mahagonových uličníků. Proto si velmi vážím pozvání, které přišlo poštou v krásné zelené obálce a na kterém stálo, že se Verča, majitelka naší Dellynky, bude vdávat. Jak to nevěstě i družičce Dellynce slušelo, můžete posoudit sami. Přejeme do společného života všechno nejlepší!

26.2.2021 - LOVECKÁ SEZÓNA UKONČENA

Letošní zimu si naši psi užili honů více než kdy jindy. Zatímco většina aktivit byla zakázána, hony byly povoleny a sezóna byla dokonce prodloužena o měsíc. A tak se poctivě střídali Daisinka, Bettynka, Dolčí a šanci zaučit se v bažantnici dostal i mladík Arno. Díky jejich poctivé a dobře odvedené práci máme zase mrazák naplněný zvěřinou, a tak bude z čeho vařit a s čím cvičit.

28.1.2021 - ANDYHO PREMIÉRA V BAŽANTNICI

Andy (Black Jack), bratr naší Betynky, strávil loňský rok přípravou na několikery zkoušky. Všechny vytyčené mety splnil nad očekávání. A proto jsme se rozhodli, že ho vyzkoušíme v praxi a pozvali jsme ho i s majiteli Laďou a Evou k nám na hon. Andy si po boku Betynky vedl při svojí premiéře výborně a svým výkonem si zajistil pozvání i na další lovecké sezóny. Mám radost, že další z odchovánků ukazuje kromě krásného exteriéru a dobré povahy také vynikající loveckou práci.

25.1.2021 - LEDEN VE ZNAMENÍ NAROZENIN

V lednu jsme měli hned několik důvodů k oslavám:

20.1. - oslavil své druhé narozeniny náš zatím poslední vrh D ze spojení Betty x Muffin. Všem puberťákům přejeme hodně zdravíčka a majitelům blahopřejeme, to nejhorší období už máte za sebou :-) :-)

13.1. - oslavil své již páté narozeniny náš vrh B ze spojení Daisy x Zaki. Z tohoto vrhu máme doma chovnou fenku Betty, která by se na podzim měla stát maminkou našeho příštího plánovaného vrhu. Všem béčákům přejeme všechno nejlepší, jste v nejlepších letech!

9.1. - své první narozeniny oslavil můj dvounohý odchovánek, dcera Inuška. Do naší smečky zapadla skvěle. Psi ji za ten rok báječně přijali a láskyplně ji opatrují. A jelikož už začala chodit a běhat, těším se, že od jara budu v polích nahánět nejen psy, ale také energickou dcerku.

4.1. - výčet oslavenců odstartoval zkraje ledna ministr Dolčí. Oslavil již osmé narozeniny a je z něj tedy oficiálně veterán. Ovšem pouze na papíře. Jinak je to pořád náš bláznivý Litevec s přemírou energie, živý zvonek, největší hlídač, šašek a bručoun v domácnosti. Hony ho stále baví a užívá si života plnými doušky. Tak hlavně to zdravíčko, Dolčí!
irish red setter

ROK 2020 ->

Fotografování psích výstav, tvorba webových stránek pro chovatele, návrhy grafik pro plánované vrhy - Eva Černohubová